Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Kouzelná vánoční světýlka. 6 nápadů, jak si je vyrobit doma

/
 • Světelný řetěz z pingpongových míčků vnese do slavnostní výzdoby vtip.
  Světelný řetěz z pingpongových míčků vnese do slavnostní výzdoby vtip. (Edding)
  6. prosince 2022 ● 06:00

  Krásně vyzdobená domácnost se slavnostní atmosférou nutně nevyžaduje velké investice. Peníze snadno nahradí kreativita a běžně dostupné věci. Pojďte si s námi vyrobit originální svícny i světelné řetězy.

  Co by to bylo za Vánoce bez nejrůznějších svíček, svícnů a světelných ozdob? Teprve s nimi získá váš domov tu opravdovou sváteční atmosféru. 

   

  Vybrali jsme pro vás opravdu jednoduché návody, které zvládne téměř každý. Takže i když nejste zrovna kreativec od přírody, můžete se do toho s námi bez obav pustit. Ať už si potrpíte na jednoduchost a styl nebo dáváte přednost zdobnějším prvkům... Vyhrňte si rukávy a jde se na to!

 • 1.

  Svícny – zavařovačky

  Autor: Primalex

  Chcete mít originální vánoční světýlka za oknem? Na výrobu vám bude stačit několik sklenic a barva Primalex.

   

  Budete potřebovat: 

  • zavařovací sklenice nebo skleněné dózy na potraviny
  • nalepovací plastická písmenka
  • drobné dekorace (malé šišky, dřevěné ozdoby, suché plody)
  • přírodní provázek
  • dekorativní stuhu, štětec
  • smirkový papír
  • jemnější čajové svíčky
  • bílou barvu Primalex Fortissimo

   

  Autor: Primalex

   

  Na sklenici nalepte plastické písmenko. Zavařovací sklenice natřete bílou barvou. Poté, co barva dokonale zaschla, vezměte smirkový papír a částečně obruste povrch tak, aby některá místa byla více či méně průsvitná a světlo svíčky jimi dostatečně zářilo. Hrdlo na závitech omotejte přírodním provázkem, některé sklenice můžete ozdobit dekorativní stuhou... Uzlík provázku zase dozdobí malá šiška či jiná přírodní ozdoba. Nakonec do sklenice vložte čajovou svíčku.

   

  Autor: Primalex

 • 2.

  Pletený svícen ve stylu hygge

  Autor: Staedtler/FIMO

  Půvabný svícen s pleteným vzhledem podpoří útulnou atmosféru skandinávsky laděného domova.

   

  Jak na to: Srolujte čtyři šňůry o tloušťce 5 mm z každého ze 2 bloků FIMO Soft, jeden v šedé a jeden v bílé barvě. Otočte dva provázky stejné barvy kolem sebe ve směru hodinových ručiček. Udělejte totéž s dalšími dvěma šňůrami, ale otočte je naopak proti směru hodinových ručiček.

   

  Nyní položte dvě kroucené šňůry podélně vedle sebe a stiskněte je k sobě, abyste vytvořili pletený vzhled. Přitiskněte pletené proužky kolem svícnu tak, aby bílá byla nahoře a šedá dole. Odřízněte zbytky. Nakonec nechte čajovou svíčku vytvrdnout po dobu 30 minut v troubě předehřáté na 110 °C na horní i spodní ohřev. Teplota musí být po celou dobu konstantní.

   

  Přesný návod najdete ve videu:

  Video
  Video se připravuje ...

  Svícen na čajovou svíčku DIY Staedtler/FIMO

 • 3.

  Skleněné svícny

  Autor: Edding

   

  Pokud máte nějaké obyčejné sklenice na zavařeninu nebo staré sklenice na víno, můžete je přeměnit na dekorativní prvky pomocí univerzálních popisovačů. Kovové odstíny zlaté, stříbrné a měděné působí obzvlášť slavnostně, ale můžete si vybrat i bílou, modrou nebo tradiční červeno-zelenou kombinaci.

   

  Autor: Edding

   

  Nejprve si předkreslete nebo vytiskněte předlohu. Poté ji vložte do sklenice. Popisovač nejprve důkladně protřepejte a aktivujte hrot několika stisky na papíře. Když barva teče, jak má, nakreslete nejprve obrysy motivu a nechte lehce zaschnout. Nakonec obrysy vymalujte.

 • 4.

  Světelný řetěz z FIMO hmoty

  Autor: Staedtler/FIMO

  Éterické kouličky z provázků si můžete vyrobit v libovolném odstínu ladícím s vaším domovem. Odtrhněte několik 5 cm širokých proužků z role silné hliníkové fólie. Vždy z dvou proužků tvarujte kuličky.

   

  K výrobě bílých světýlek odřízněte kuchyňským nožem 3 proužky bílé FIMO Soft hmoty a dobře prohněťte. Nejjednodušší způsob, jak vyrobit stejně silné provázky, je použít extrudér FIMO hmoty. Extrudér naplňte hmotou pouze do ⅔ jeho kapacity. Poté vytlačte provázky a konce úhledně odstřihněte.

   

  Autor: Staedtler/FIMO

   

  Hliníkové kuličky omotejte provázky a nechte 30 minut tvrdnout v troubě při 110 °C. Nechte kuličky vychladnout a poté opatrně vytáhněte proužky hliníku pomocí pinzety nebo prstů. Nakonec pomocí jemného drátu připevněte na kuličky světelný řetěz. 

 • 5.

  Řetěz z pingpongových míčků

  Autor: Edding

  Nejlepší nápady jsou často ty, které je nejjednodušší vyrobit – jako třeba tento řetěz z pingpongových míčků. Na míčky nakreslete černým fixem nebo univerzálním popisovačem s tenkým hrotem libovolné motivy či nápisy.

   

  Autor: Edding

   

  Pomocí modelářského či jiného tenkého, ale ostrého nožíku udělejte do míčků dírky, jimiž provléknete jednotlivá světýlka řetězu. A vtipná dekorace je na světě!

   

  Autor: Edding

 • 6.

  Květinový řetěz

  Autor: tesa

  Vyrobte si vlastní originální světelný řetěz na okno! Podívejte se na návod, jak si udělat vlastní řetěz, kterým určitě potěšíte své blízké.

   

  Stačí vám k tomu:

  • průsvitný papír
  • nůžky
  • nápad a páska tesafilm® crystal

   

  Video
  Video se připravuje ...

  Světelný řetěz DIY tesa

   

  Samolepicí průhledná páska tesafilm® crystal vám bude spolehlivým pomocníkem. Díky stolnímu odvíječi je tato lepicí páska velmi snadno použitelná a odolná proti roztržení. Vaše ručně vyrobené květiny nebo hvězdičky tak vždy zůstanou na svém místě. Páska je navíc téměř neviditelná.

   

  Jedinečné sváteční dekorace zakoupíte také na našem Bazaru Blesk.

   

   

Články odjinud
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy