Dům, ve kterém žila Kristen Stewart alias studentka Bella Swan se svým otcem, se ani po více než 13 letech od natáčení nezměnil. Jídelní stůl, u kterého seděl třeba Robert Pattinson, je stále na svém místě. Nemovitost se nachází v St Helens, asi 50 kilometrů severně od Portlandu v Oregonu. A pro fanoušky nabízí spoustu lákavých artefaktů z natáčení. Ve vitríně naleznou třeba Bellinu přikrývku.

Fotogalerie
18 fotografií

Na Airbnb se rezervace otevírají vždy 1. den v měsíci v 9 hodin ráno na následující rok. Srpen 2022 byl vyprodán za pouhé 4 minuty! A cena? Dům může být váš od 379 dolarů na noc (zhruba 8300 korun). Zajímavostí je, že po natáčení prvního dílu Stmívání bylo natáčení kvůli nízkému rozpočtu přesunuto do Vancouveru. To znamenalo, že téměř přesná replika fasády a předzahrádky domu musela být znovu vytvořena na jiném místě.

Dům byl postaven v roce 1935 a majitel trval na tom, aby štáb nijak nezasáhl do jeho vzhledu, což se také stalo. I dnes se u domu zastavují fanoušci a fotí se. A přidání této ságy na platformu Netflix tomu jen pomohlo.