Apartmán pro jednoho má za sebou pohnutou minulost. Posledních 30 let nebyl ničím jiným než skladištěm nábytku. Majitel sice v 80. letech zahájil rekonstrukci, přestavba ale byla zastavena poté, co onemocněl a zemřel. 

Na trh s nemovitostmi se byt HB6B vrátil až v roce 2012. V té době už byl v troskách s napůl odstraněnou tapetou a krysami v koupelně. Právě v té době byla k modernizaci přizvána architektka Karin Matz, která se rozhodla pro zachování autentických vrstev historie.

Byt se rozkládá na pouhých 36 m2 a bylo nutné, aby se do prostoru vešlo vše, co obyvatelé potřebují. Díky chytrému uspořádání prostoru i přes malou velikost působí otevřený a světlý.

Zařízení interiéru je moderní. Strukturu dodávají odlupující se stěny a strop.

Byt je rozdělen na dvě části. V jedné z nich je zabudovaná struktura založená na kuchyňské jednotce od IKEA. Vše bylo kompletně zrekonstruováno – od rozvodů elektřiny až po novou bílou výmalbu. 

Kompaktní struktura obsahuje postel, úložný prostor a kuchyň. Pod vyvýšenou postelí vznikl prostor pro malou šatnu. 

Druhou část bytu tvoří povrchy, které zůstaly posledních 20 let nedotčené. Koupelna spojuje obě části dohromady. Přes skleněné okno můžete nahlédnout do sprchy a vidět jasně zelené dlaždice.

Fotogalerie
22 fotografií