Měšťanský dům o rozloze 320 m2 se nachází v historické čtvrti Neve Tzedek v Tel Avivu. Rekonstrukci a moderní přístavbu navrhl ateliér MGA ve spolupráci s Urbany | Shai Fogel Architect.

Díky citlivému přístupu architektů a majitelů na třech podlažích domu i v suterénu zůstalo množství historických detailů, které chtěla uchovat židovská obec. Stopy historie se v interiéru elegantně prolínají s moderními prvky, které naopak požadovala rodina.

Architekti na přední fasádě domu sice vytvořili moderní vchod, ale důsledně zachovali původní okenní prvky, které respektují architekturu domů v okolí. Zbylé fasády jsou čistě moderní, protože jsou perfektně skryty před pohledy z ulice. Ochranu před sluncem v zadní části domu poskytují speciální žaluzie s dvojitou výškou.

Hned za vstupem do domu se nachází krátké schodiště, které vede do otevřeného společenského prostoru. Kromě obývacího pokoje zahrnuje kuchyň a jídelnu.

Architekti v interiéru použili neutrální barevnou paletu s přidáním klidných barev. Velmi příjemně působí zejména různé odstíny fialové a zelené.

Na podobě interiéru se podílela i Lindsay Bentis z Thread Art + Design, která do útrob domu vnesla spoustu teplého ořechového dřeva a přírodního kamene, které se dokonale hodí k modernímu nábytku.

Fotogalerie
21 fotografií