Při současném rozmarném počasí je občasné přitopení přinejmenším příjemné. V této době je krb zkrátka k nezaplacení. Majitelé krbových kamen se navíc stanou částečně nezávislí na externích dodavatelích energií. Ať už dojde k jakémukoliv výpadku, u kamen se alespoň dočasně ohřejete. Dřevo je nyní navíc levná, dostupná a lokální surovina. Mnoho stavebníků se k instalaci krbu přiklání čistě z pocitových důvodů. Posezení u krbu s tím, koho máte rádi a se skleničkou něčeho dobrého, je pro mnohé lidi synonymem té pravé domácí pohody.

Kingfire Grande S
Autor: Schiedel

Při volbě krbu často rozhodují centimetry

V současnosti je nátlak na cenu nemovitosti a úspory velký, a proto se zmenšuje i zastavěná plocha. Ostatně rozměrově minimalistický dům, vám ušetří spoustu starostí. Menší nároky na údržbu a úklid, více času na koníčky, menší spotřeba energií a menší prvotní investice z vás rozhodně neudělá otroka příliš vysoké hypotéky. V malém domě, ale rozměrný krb a komín může ukrojit zbytečný kus drahocenné obytné plochy. Přední výrobce komínových systémů společnost Schiedel nabízí komínový systém s integrovanou krbovou vložkou Kingfire Parat, který byl vyvinut přímo na míru menším prostorám. 

Kingfire Classico S
Autor: Schiedel

Kingfire urychlí výstavbu a usnadní rozhodování o dodavateli

Kingfire Parat je monolit, který je určen pro instalaci do novostaveb. Vyrábí se na míru každé stavbě přímo ve výrobním závodě Schiedel a na stavbu je dovezen vcelku. Instalace se provádí jeřábem. Odpadají tak možné konstrukční chyby, kterých je možné se dopustit, pokud stavebníci používají různě svépomocně postavené komíny.

Kingfire Parat v hrubé stavbě
Autor: Schiedel

Každá dobrá realizační firma by vás od nesystémových řešení měla odradit. Není výjimkou, že lidé ve snaze ušetřit každou korunu tlačí stavebníky do různých kaskadérských kousků. Špatně řešený komín se však může pro celou stavbu stát osudným. Ostatně požáry, které vzniknou v důsledku konstrukčních chyb, bohužel u nás nepatří k ojedinělým. Instalace modulu Kingfire Parat je v posledních letech na vzestupu. V první řadě je tento systém oblíbený u výrobců montovaných staveb, svou cestu si ale našel i u koncových zákazníků.

Hlavními důvody je minimalizace chyb při práci, ušetřené centimetry a zjednodušený výběr dodavatele. V dnešní uspěchané době se zákazník zkrátka nechce zatěžovat hledáním  spolehlivého dodavatele komína a krbu. Modul Kingfire vyřeší oboje,  je navíc velmi dobře esteticky řešen a jeho funkčnost je 100%. Samozřejmostí je přívod vzduchu ke spotřebiči samostatnou šachtou přítomnou v komínovém tělese. Krbová vložka je tak zcela nezávislá na vzduchu z místnosti a její instalace je vhodná i do domů s téměř nulovou spotřebou energie.

V současnosti společnost Schiedel nabízí čtyři typy komínových systémů s integrovanou krbovou vložkou: Kingfire Lineare S, Rondo S,  Classico S a impozantní Kingfire Grande S. Model Grande S je osazen krbovou vložkou s trojstranným pohledovými dvířky pro dokonalý požitek z ohně. V současnosti dostanete od výrobce k systému Kingfire i palivové dříví na celý rok zdarma.