Všechno to začalo, když architekt Lukas Brzozowski a jeho žena Ivana, která vystudovala oděvní design, potřebovali úložný prostor na zahradu. Chtěli něco praktického a zároveň krásného. Dlouho hledali domek, který by jim vyhovoval, až se nakonec rozhodli, že vše vezmou do vlastních rukou. Po mnoha večerech nad skicákem konečně našli dokonalý design pro zahradní domek.

Protože stavba zahradního domku přesahovala jejich technické dovednosti, obrátili se s prosbou o pomoc na řemeslníky, kteří jim pomáhali s rekonstrukcí bytu. Nejenže jim pomohli, ale dosud jsou součástí týmu.

Když pak v létě 2017 seděli na zahradě a popíjeli víno, Lukas řekl: „Byla to zábava. Měli bychom začít stavět zahradní domy?“ K jeho překvapení Ivana po několika vteřinách ticha odpověděla: „Ano, pojďme na to.“

Tak se zrodila jejich nová firma. Brzy dokončili první placený projekt. Po strašném období, kdy se nic nedělo, přišla další zakázka a po ní další.

V listopadu 2017 si manželé zaregistrovali společnost A Room in the Garden. Po zhruba 17 měsících mají portfolio plné realizovaných zahradních budov a spoustu zakázek. „Nejúžasnější věc je, že nyní dostáváme žádosti z celé Velké Británie. Architekti nás kontaktují, abychom navrhli zahradní místnosti pro ty klienty, kteří chtějí něco zvláštního a jedinečného. Dokonce jsme měli žádost z Itálie. Nechápejte nás špatně, cesta nebyla vůbec snadná a byla příliš děsivá. Dali jsme do toho všechno, co jsme měli. Ale bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsme kdy mohli udělat,” dodává Lukas.

Fotogalerie
22 fotografií