Mobilní dům Drake navrhli Brian a Joni Buzarde na základě vlastní zkušenosti s životem ve vlastnoručně vyrobeném mobilním domě.

Snem manželského páru bylo postavit si svépomocí dům na kolech. Prvním společným projektem byl v roce 2012 prototyp mobilního domu nazvaný Woody. Pár ho stavěl vlastníma rukama po práci a o víkendech ve skladu v Houstonu.

Po dokončení mobilního příbytku se odstěhovali do Colorada, kde své nápady otestovali v reálném životě. Na vlastní kůži tak zjistili, co funguje nejlépe z hlediska ochrany soukromí a funkčnosti, skladování, instalatérství až po spánek a přirozené osvětlení.

Své poznatky zúročili v třínápravovém přívěsu Drake. Díky černé vlnité fasádě, zjednodušenému profilu a uspořádání obdélníkových oken vypadá Drake zvenčí silně kubisticky. Přesto zde má každý detail svůj účel a místo.

Umístění a dimenzování oken například odpovídá vnitřnímu uspořádání. Obrácený lichoběžníkový tvar poskytuje prostor pro zóny, ve kterých jsou situovány dvě ložnice.

Tmavý exteriér se příjemně doplňuje s bílým interiérem s nábytkem z borového dřeva. Vedle dvojice ložnic, které jsou umístěny v půdních prostorách na obou stranách přívěsu, je zde také flexibilní místnost, která může být přeměněna na kancelář nebo ložnici. Rozkládací pohovka zvyšuje kapacitu spánku na šest lidí.

Kuchyně je vybavena nerezovými spotřebiči a velkým snídaňovým barem. Nechybí funkční koupelna a obývací pokoj. K ukládání věcí slouží vestavné úložné prostory, zásuvky pod gaučem, diskrétní skříně a stojany.

Mobilní domov je navržený tak, aby odolával horkým i chladným klimatickým podmínkám včetně těžkého sněhu, a splňuje všechny požadavky na bezpečnost silničního provozu.

Fotogalerie
26 fotografií