543850:gallery:true:true

Je pravda, že horor není pro všechny. Ať jste pravidelní diváci nebo jen občas nějaký zhlédnete. U hororu se dá dobře pobavit i vyděsit. Musí se to ale brát tak, že je vše vymyšlené a ve skutečnosti to tak není. Větší háček nastává jen u hororů, které jsou natočené podle skutečných událostí, to je pak strach oprávněný.

Horor je vůbec jedním z mála filmových žánrů, který jedni milují a druzí nesnáší. Pokud tedy patříte mezi tu první skupinu a v hororech si přímo libujete, podpořte své nadšení také správnou atmosférou. Přínášíme vám jednoduché zásady v podobě hororvé příručky.

Desatero filmového fanouška hororu

1. Musím si navodit tu správnou atmosféru pro sledování hororu.

2. Vždy budu koukat na horor sám a ne ve společnosti druhých lidí. Domácí mazlíčci se také počítají.

3. Film budu sledovat zásadně ve tmě.

4. V pokoji by mělo být alespoň jedno zrcadlo, aby se vněm mohly odrážet stíny.

5. Nikdy si nebudu zakrývat oči při hrůzostrašných scénách.

6. Nebudu se zabývat nelogickému chování postav nebo nereálným scénám ve filmu.

7. Nebudu se stydět za výkřiky údivy a leknutí při hororových scénách.

8. Nikdy si předem nebudu číst děj filmu a nebudu se pídit po tom, jak to dopadne.

9. Během sledování hororu si několikrát zopakujte větu: „Tohle je možné jen ve filmu!“

10. Před sledováním hororu se ujistěte, že jsou všechny vaše životní funkce v pořádku.

Jaký typ hororového fanouška jste vy?

Požitkář

Filmový horor si umíte vychutnat se vším všudy. Vydařené scény z filmu si pouštíte třeba tisíckrát a pořád vás baví a umí pěkně vyděsit. Máte velký přehled mezi zahraničními i českými horory a před kvantitou dáváte přednost kvalitě.

Doporučujeme: Psycho, Noční můra z Elm Street, Vymítač ďábla

Drsoň

V drastických a krutých scénách si přímo libujete. Čím více krve a násilí je v hororu, tím více vás to k němu táhne. Takže "hrdinové" v podobě obživlých mrtvol, upírů a šílených chlápků s motorovou pilou vás dokáží dobře uspokojit.

Doporučujeme: Masakr motorovou pilou, Saw, Hostel

Jůhele

Jste zvídavé povahy a proto vás horory lákají. U každé scény se lekáte a dělíte se o své zážitky s ostatními. "Jé viděls to?", "Páni, to jsem se lekl.", "Kecáš, ty vole, cože?" Tak to jsou vaše nejčastější zvolání během u filmu. Nejlepší jsou pro vás filmy, kde se objevují duchové.

Doporučujeme: Záhada Blair Witch, Šestý smysl, Panenka Chuckie

Posera

Horory máte rádi, ale prostě se u nich vždycky vyděsíte, ikdyž se dopředu připravujete na to, že ta scéna přijde. Když ta chvíle přijde, zakrýváte si oči dlaněmi nebo se krčíte pod dekou. Jste přesně té povahy, která když skončí film začne vnímat každé divné zvuky a představujete si, kdy na vás co vyskočí. V zrcadle vidíte divné stíny a trpíte stihomanií. To vám však nezabrání tomu, dívat se na horory dál.

Doporučujeme: Vše co vydržíte

Důležité upozornění:

Vystavovat nezkušeného fanouška dobrému hororu při správných podmínkách se nedoporučuje, jelikož hrozí psychická újma nebo trauma!