543850:gallery:true:true

Slavný filmový mafián z legendární trilogie Kmotr má za sebou bouřlivý osobní život. Vypadá ale o mnoho let mladší a stále točí jeden film za druhým.

Al Pacino se nikdy nechtěl příliš vázat. Nejdelší vztah měl s bývalou milenkou Miloše Formana, herečkou Beverly D’Angelo (58). S atraktivní blondýnou se dal dohromady v roce 1996 a stýkal se s ní sedm let. S touto partnerkou přivedl také na svět dvojčata Olivii a Antona (9). Ani děti ale nezabránily častým hádkám, a když jim byly dva roky, hvězdný pár se rozešel. Nyní mají Al a Beverly své děti ve střídavé péči. Dvojčata nejsou prvními Pacinovými potomky. Na konci osmdesátých let se tento známý Američan s italskými kořeny scházel s učitelkou herectví Jan Tarrantovou, s níž se dočkal dcery Julie Marie (20). S dcerou má dobré vztahy.

Fotogalerie
3 fotografie

S otcem léta nemluvil

Říká se, že Al Pacino se nechtěl nikdy oženit kvůli tomu, aby v manželství nezklamal jako jeho otec Salvatore. Ten opustil rodinu, když byly Pacinovi pouhé dva roky. Herec pak prožil celé dětství s matkou Rose v domě jeho prarodičů. Pacinův otec mezitím zplodil s několika manželkami další čtyři dcery. S otcem a jeho rodinami se ale Pacino v mládí nestýkal. V dospělosti se však oba usmířili. Bylo to poté, co ve dvaadvaceti letech zemřela Pacinovi matka.

Na školu se vykašlal

V sedmnácti letech se rozhodl přestat studovat a začal pracovat na plný úvazek jako uvaděč v divadle. Zpočátku ale z platu stěží zaplatil autobus, aby se do práce dostal. Za úspory si v polovině 60. let zaplatil kurzy v prestižní herecké škole, kde ho učil slavný herecký lektor Lee Strasberg. Ukázalo se to jako skvělý tah. Jeho prvním pořádným filmem bylo drama Panika v Needle Parku, kde v roli narkomana předvedl, jaký má talent.

Osudový Kmotr

Díky filmu Panika v Needle Parku si Al Pacina všiml režisér Francis Ford Coppola a nabídl mu životní roli v legendárním gangsterském snímku Kmotr. Za roli mafiánského bosse Michaela Corleone si vysloužil první nominaci na Oscara. Celkem byl na zlatou sošku nominovaný osmkrát. Jednou nominaci proměnil ve vítězství. Bylo to až v roce 1992 za snímek Vůně ženy, kde zahrál slepého plukovníka Franka Sladea. Zajímavostí je, že ve snímku Pretty Woman měl původně hrát Al Pacino místo Richarda Gerea. Nabídku na roli ale odmítl.

Nepřetržité natáčení

V současné době dokončil Pacino nový film Neznáte Jacka, kde ztvárnil známého bojovníka za euthanasii Jacka Kevorkiana. Sedmdesátiletý herec ale nepřetržitě natáčí dál, momentálně kriminální film Syn nikoho. Letos se navíc chystá ještě na další dva filmy, ze kterých zaujme především filmová verze Shakespearova dramatu Král Lear. Ta by se měla v kinech objevit nejpozději příští rok.

12 nejlepších filmů

1971 – Panika v Needle Parku
1972 – Kmotr
1973 – Serpico
1974 – Kmotr II
1975 – Psí odpoledne
1983 – Zjizvená tvář
1990 – Kmotr III
1992 – Vůně ženy
1993 – Carlitova cesta
1995 – Nelítostný souboj
1997 – Ďáblův advokát
1997 – Krycí jméno Donnie Brasco