Zprávu zveřejnila ruská agentura Interfax v souvislosti s rusko-gruzínským konfliktem o separatistickou Jižní Osetii.
Gruzínské ministerstvo zahraničí v prohlášení uvedlo, že "všechny gruzínské ozbrojené síly se stáhly z oblasti konfliktu".
"Gruzie dala najevo, že je připravena ihned zahájit jednání s Ruskou federací o příměří a o skončení nepřátelských akcí," tvrdí prohlášení.
"Gruzínské ozbrojené síly zastavily palbu v oblasti (správního střediska Jižní Osetie) Cchinvali," na rozkaz prezidenta Michaila Saakašviliho, oznámilo ministerstvo.
Ruské lodě brázdí Černé moře
Ruské vojenské lodě, které odpoledne byly u gruzínských vod, zamířily později do Novorossijska, ruského černomořského přístavu.
Uvedl to mluvčí ruského námořnictva Igor Dygal. Vlajková loď Moskva a další plavidla podle něj už vplula do ruského přístavu.
"Námořnictvo dostalo rozkaz, aby nepřipustilo přísun zbraní a vojenského materiálu do Gruzie po moři," prohlásil námořní zdroj agentury Interfax.
V sobotu Rusko obvinilo ze spoluzodpovědnosti za nynější krizi kolem Jižní Osetie ty, kdo zásobují zbraněmi gruzínské jednotky.
Ruská diplomacie přitom jmenovitě kritizovala Ukrajinu kvůli vyzbrojování gruzínských sil, které se od pátku snaží získat kontrolu nad separatistickou proruskou Jižní Osetií. Gruzínci narazili na vojenský odpor Ruska a v důsledku bojů různé zdroje hlásí až tisíce mrtvých.
Kromě vojenských plavidel vyslala Moskva také posily přímo do Jižní Osetie. Ruští vojáci zde působí od roku 1992 v rámci mezinárodního mírového sboru, který měl zajistit stabilitu v oblasti trvající na své nezávislosti na Tbilisi.
Rusko prý přesouvá jednotky do Gruzie
Agentury informují o tom, že podle gruzínského ministerstva vnitra Rusko přesunulo do Gruzie 10 000 vojáků a připravuje na ráno další útok.
Rusko přesouvá své jednotky údajně jak po souši, tak po moři. "Všechny čekají na ráno, aby mohli zahájit akce. Gruzie čelí humanitární katastrofě," řekl mluvčí gruzínského ministerstva vnitra.
Podle dalších zpráv prý ruské letectvo v neděli ráno bombardovalo vojenské letiště u gruzínské metropole Tbilisi. Původní zprávy hovořily o bombardování mezinárodního letiště, které leží nedaleko od vojenského.
Podle tajemníka Národní rady gruzínské bezpečnosti Alexandra Lomaji dorazily lodě ruské flotily do přístavu v Abcházii.
V sobotu si vyžádaly boje gruzínských jednotek, které se pokusily ovládnout separatistickou Jižní Osetii, a ruské armády, jež odpověděla ostrým protiútokem, stovky obětí.
Násilí, které se rozšířilo i na další gruzínský separatistický region, Abcházii, vyvolalo znepokojení mezinárodního společenství.
Francie jako předseda EU navrhla mírový plán. Rusko a Gruzie se navzájem obviňují z odpovědnosti za konflikt.