Událost byla hlášena kolem 11:30. „Je to nehoda dvou nákladních vozidel, jedno má technickou závadu, takže je nutný odtah. Z toho důvodu byla dálnice uzavřena,“ řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Kolony se podle serveru dopravniinfo.cz tvořily už od Jažlovic na 13. kilometru. Policie odkláněla dopravu na exitu 21, zpátky na dálnici řidiči najížděli na 41. kilometru. Před 13:00 se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem a po 13:30 dvěma.