Pomáhat a krmit? Chlapeček zavolal policisty: Nutně potřebuji koblihy! Přivezli mu je až domů

Autor: sgr - 
6. března 2025
17:35

Pětiletý Bennett z amerického města Moore si hrál se starým mobilem, který už nepodporoval internet ani aplikace, ale stále umožňoval volání na tísňovou linku. Nečekaně se mu podařilo vytočit číslo 911 a operátorce oznámil, že „nutně potřebuje koblihy“. Policie se nakonec rozhodla jeho neobvyklé přání splnit a sladkou pochoutku mu přivezla až domů. Případ zároveň připomněl, že i staré telefony bez aktivní SIM karty mohou stále sloužit pro tísňová volání.

Když se chlapec dovolal na tísňovou linku, zpočátku jen v úleku nesrozumitelně mumlal a zavěsil. Krátce poté však zavolal znovu a tentokrát se operátorce představil a jasně sdělil, že má „tísňovou potřebu koblih“. Ta se ho snažila vést k tomu, aby k telefonu přivolal někoho z rodičů, zároveň se však pobaveně doptávala na jeho nečekaný požadavek. „A podělíš se o ně se mnou?“ zeptala se operátorka s úsměvem. Bennett ovšem odpověděl nekompromisně. „Ne, nepodělím,“ odvětil.

Ačkoli šlo o dětskou hříčku, strážníci z Moore se rozhodli hocha překvapit. Druhý den se objevili u jeho domu s krabicí koblih od Dunkin’ Donuts. Ve videu, jenž později sdíleli na sociálních sítích, je vidět, jak ohromený Bennett s nadšením otevírá krabici a ihned se do jedné koblihy zakusuje. Radost měla i jeho rodina, včetně staršího bratra, s nímž se chlapec přeci jen rozdělil.

Video  Bennett (5) zavolal na tísňovou linku kvůli koblihám, policie mu je přivezla.  - X/@MoorePolice
Video se připravuje ...

Příběh pobavil nejen obyvatele města, ale i lidi na sociálních sítích. Měl však i praktické poselství. Policie připomněla, že staré mobily, byť už nepodporují moderní aplikace nebo internet, stále umožňují volání na tísňovou linku. To znamená, že i nefunkční telefon může být v krizové situaci cenným nástrojem.

Zobrazit celou diskusi