Aquapark je vodní zábavní park vhodný především pro rodinné vyžití. Pokud máte hyperaktivní děti, není snad vhodnějšího místa. Vyblbnout se na různých vychytávkách může celá rodina. K nejznámějším v Česku patří například aquaparky v Praze, Liberci, Klášterci nad Ohří nebo Olomouci.

Už téměř každý aquapark nabízí bazény s množstvím zařízení. Mezi taková zařízení patří třeba tobogány, divoké řeky, gejzíry a vodotrysky. A nemyslete si, že existuje třeba jen jeden druh tobogánů, vybírat se dá několika typů. Největším aquaparkem je Aquapalace Praha, kde najdeme i jiné než vodní vyžití.

Aquaparky v Česku

Největším a nejznámějším aquaparkem je již zmiňovaný Aquapalace Praha. Mimo klasických vodních radovánek s množstvím tobogánů a jiných vychytávek tu najdeme sauny, lázeňské služby, fyzioterapii nebo rozsáhlé fitness centrum.

Prvním a největším adrenalinovým aquaparkem na Moravě je Aquapark Olomouc. Provozuje ho samotné město a celý areál je rozdělen na venkovní a vnitřní část. Venku najdeme dva bazény s olomouckou dominantou – 115 metrů dlouhým tobogánem.

Na severu Čech zas najdeme Centrum Babylon Liberec. Jedná se o obrovský komplex zahrnující aquapark, wellness centrum, lunapark, science centrum, kongresové prostory a hotel. Komplex v centru města se pyšní rozlohou 30 000 m².

Aquaparky v Evropě

Pokud chcete vyrazit za hranice, určitě nebudete litovat. Pořádnou porci adrenalinu nabízí hned několik evropských aquaparků. Například aquapark v Mnichově se pyšní nejdelší skluzavkou Evropy. Měří téměř 360 metrů! To už je skutečně o zdraví.

Největším aquaparkem v Evropě je Siam Park na španělském ostrově Tenerife. Aquapark má 185 000 m² a jeho symbol je skluzavka Tower of Power, se kterou se sklouznete 28 metrů v plexi skle v akváriu. Druhá specialita je The Wave Palace až se 3 metrovými vlnami.