Blíženci
Autor: CNC

Lidé narození 28. května jsou Blíženci.  


Svátek slaví Vilém

  • Ženský protějšek: Vilemína, Viléma
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Vilémek, Vilda, Vilík, Vili
  • Původ: Jméno Vilém je germánského původu. Vzniklo ze staroněmeckého jména Willahelm, které se skládá ze slov „willo“ (vůle) a „helm“ (přilba). Vykládá se jako „člověk pevné vůle“.
  • Povaha: Vilémové jsou citliví. Rádi pomáhají druhým. Mají hezký vztah také ke zvířatům a přírodě.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro muže narozené ve znamení Vodnáře, Vah a Blíženců.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Ian Fleming

Kdo by neznal agenta 007 Jamese Bonda. Jeho tvůrce Ian Fleming se narodil 28. května 1908 v Londýně ve vážené rodině, vystudoval prestižní školu Eton a byl dokonce velmi dobrým atletem. Po odchodu ze školy se stal novinářem, ale zanedlouho dostal velmi lukrativní nabídku v bance, kterou přijal. Za 2. světové války po absolvování námořnické školy a díky výborné znalosti jazyků se stal poradcem šéfa tajné špionážní služby britského námořnictva.

Od roku 1953 začal Ian Fleming vydávat romány a povídky. Inspiraci čerpal ze svých špionážních zkušeností a díky tomu je britský fenomén James Bond neuvěřitelně reálně a zajímavě zpracovaný do poutavých příběhů, které lákají čtenáře a jejich filmová zpracování návštěvníky kin po celém světě.

Fleming je jedním z nejprodávanějších autorů mnoha knih pro dospělé, ale nezapomněl ani na děti, např. nádherná kniha o kouzelném autíčku „Chitty Chitty Bang Bang“, kde opět neohrožený řidič kouzelného autíčka kapitán Popple pronásleduje bandu lupičů. 

Jméno Iana Fleminga je spojeno navždy s nejznámějším filmovým agentem všech dob a sám autor prohlásil úsměvnou větu: „Lidé mě spojují s Jamesem Bondem jen proto, že mám rád míchaná vejce, košile s krátkým rukávem a podobné věci, které má rád i on.“

Psalo se 28. května před rokem: