Blíženci
Autor: CNC

Lidé narození 20. června jsou Blíženci.  


Svátek slaví Květa 

  • Mužský protějšek: Květoslav
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Květuška, Květka, Květunka
  • Původ: Jméno Květa je latinského původu. Jedná se o zkrácenou verzi jména. Květoslava. Vychází z latinského jména Florentia, které znamená „kvetoucí“, „květinová“ nebo „květinami oslavovaná“.
  • Povaha: Květy jsou neklidné a těžko snášejí stereotyp. Jejich život je plný zvratů, což, vzhledem ke své povaze, vítají. Jsou také samostatné a rády cestují. 
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí pro ženy narozené ve znameníPanny, Raka a Ryb.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Světový den uprchlíků

20. června na Světový den uprchlíků si připomínáme, že všichni lidé na světě nemají takové štěstí, aby mohli v míru žít ve svém domově a zároveň oceňujeme lidi, kteří uprchlíkům věnují svoji pomoc. Na světě jsou desítky milionů lidí, kteří museli opustit svoje domovy. Kvůli válečným konfliktům přišli o střechu nad hlavou, o všechny věci a v některých případech i o naději, že by se mohli vrátit. 

Jednou z nejohroženějších skupin uprchlíků jsou děti, jejichž rodiče zemřeli nebo se jim ztratili příbuzní při útěku. V uprchlickém táboře nikoho nemají, a proto jsou obzvlášť zranitelné a traumatizované. Pro podporu dětí prchajících z válečných konfliktů se zasazuje zejména UNICEF.

Většina uprchlíků zůstává ve své zemi nebo odchází pouze přes hranice do nejbližšího státu. Jelikož se jedná o chudé oblasti, je pro ně přísun uprchlíků velkou ekonomickou zátěží a nedaří se jim zajistit odpovídající podmínky v uprchlických táborech. Zatížení chudé země dalšími obyvateli z řad uprchlíků proto často končí novým konfliktem.

Do budoucna se očekává, že bude počet uprchlíků narůstat. Kvůli klimatickým změnám a suchu nebudou některé oblasti již nadále obyvatelné, protože neposkytují svým obyvatelům dostatek zdrojů k obživě.


Psalo se 20. června před rokem: