Rak
Autor: CNC

Lidé narození 2. července jsou Raci.  


Svátek slaví Patricie

  • Mužský protějšek: Patrik
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Patrika, Patrička, Paty, Pat, Páťa, Paťka
  • Původ: Jméno Patricie je latinského původu. Ve starém Římě byl jako „Patricius“ označován svobodný občan z urozeného římského rodu.  Patricie se tak překládá jako „urozená“, „vznešená“. 
  • Povaha: Patricie jsou inteligentní a obětavé. Rodinu zakládají až v pozdějším věku. 
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí pro ženy narozené ve znameníVodnářeRyb, Berana a Střelce.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Světový den UFO

Světový den UFO byl mezinárodně vyhlášen v roce 2001. Vyhlásil ho Haktan Akdogan, předseda výzkumného střediska vesmírných věd Sirius. Vyhlášení tohoto dne mělo vládu přimět ke zveřejnění utajovaných dokumentů, které by potvrdily mimozemskou existenci.

Tento den nebyl údajně vybrán náhodně, ale váže se k němu příběh, který se stal v roce 1947. Tehdy měl farmář Villiam Mac Brazel se svým synem najít na svém ranči Foster, poblíž města Roswell v Novém Mexiku, úlomky neznámého kovu a dalších předmětů po té, co předchozí den viděl na obloze neznámý objekt ve tvaru disku a slyšel velikou ránu. Do dnešního dne není známo, co to přesně bylo. Místo následně zabezpečila policie s armádou, předměty odvezla neznámo kam a snažila se vše utajit. I přes informační embargo, se po celou dobu v médiích objevují nejrůznější články a svědectví. Tato příhoda se nazývá „roswellský incident.

V ten samý den, kdy se stala výše zmíněná příhoda, vznikl i obor zvaný ufologie. V České republice existuje také několik projektů a spolků, kteří se ufologií zabývají. Zkratka UFO pochází z anglického termínu Unidentified Flying Object, česky to znamená neidentifikovaný létající předmět. UFO označuje jev, kdy je na obloze zpozorován předmět, jehož původ je neznámý a nelze ho vysvětlit.

Nejznámější pozorování UFO u nás se stalo v červenci 1987 na Vranovské přehradě, kde měl vrtulník československé armády údajně pronásledovat stříbrný předmět o velikosti  10-15 metrů doutníkového tvaru. Tato událost ovšem nebyla nikdy oficiálně potvrzená, všechny zprávy pocházejí pouze ze svědectví údajných účastníků události. 

UFO bylo také námětem několika filmů a knih. Nejznámější z nich je Den nezávislosti, Válka světů, District 9, Akta X, dětem známí E. T. mimozemšťan nebo komedie Man in Black a Mars útočí.

Psalo se 2. července před rokem: