Jsme ve vesmíru sami, nebo ne? Tahle otázka stále vyvolává vášnivé debaty. Mnoho lidí fascinuje představa nejrůznějších neznámých civilizací. Stále dokola nás o tom přesvědčují ostatně i hollywoodští filmaři. Kruhy v obilí a podivné jevy na obloze konspiračním teoriím nahrávají... Právě UFO (Unidentified Flying Object), označující neidentifikovatelné létající předměty, má přitom své pevné místo i v kalendáři. 

Světový den UFO

Farma Roswell, Nové Mexiko, 2. července 1947. Do polí padá z nočního nebe neznámý předmět nemalých rozměrů. A i když oficiální informace hovoří o špionážním balonu, což se Američanům na prahu Studené války náramně hodí, dodnes mnozí věří, že šlo skutečně o létající talíř UFO.

Podle ufologů prý z místa převezli američtí vojáci do výzkumné stanice dokonce jeho posádku a na vojenské základně v Roswellu proběhla pitva mimozemšťana! Producent prý dokonce získal tajnou nahrávku pitvy, uveřejnil ji a dál rozdmýchal další vlnu spekulací. Než se zjistilo, že jde o podvrh.

Na základě této záhadné události však právě 2. červenec patří na seznam významných dnů.

Paroubek a mimozemšťané

Výzkumy havárie v Roswellu nakonec poukazují na pád meteorologického balónu, jenže tohle vysvětlení se mnohým dodnes nepozdává. Co se u Roswellu skutečně přihodilo, to se však dnes už nejspíš nedozvíme.

Jisté je, že třeba takový Jiří Paroubek si v jednom ze svých nezapomenutelných projevů pro jistotu vytvořil zadní vrátka. "Zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat i třeba s komunisty. A kdyby tady spadli marťani, tak je budu schvalovat s marťany!" burácel Paroubek ve Sněmovně ještě jako předseda ČSSD a stal se poté terčem řady internetových vtípků. Když pak Paroubek dorazil na mítink v Litoměřicích, chtěli se s ním marťané dokonce kamarádit...

U příležitosti světového dne UFO přeje redakce Blesk.cz všem kamarádům marťanů hezký den! Budou ho slavit i Jiří a Petra Paroubkovi?

Fotogalerie
18 fotografií