Býk
Autor: CNC

Lidé narození 19. května jsou Býci.  


Svátek slaví Ivo

  • Ženský protějšek: Iva
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Ivoš, Ivošek, Ivon, Ivonek
  • Původ: Jméno Ivo je buď germánského, nebo keltského původu. Základem jména je slovo "iv" nebo "iwa", které znamená „tisový luk“ nebo „lučištník“. Další teorie jej spojuje se jménem Ivan, jehož význam je „milostivý bůh“.
  • Povaha: Ivové mají smysl pro humor, díky čemuž jsou oblíbení ve společnosti. Mají rádi klid a nenechají se zbytečně stresovat okolím.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro muže narozené ve znamení Berana, Lva a Střelce.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Svatba prince Harryho a Meghan Markle

Britský princ Harry a americká herečka Meghan Markle si půl roku po oznámení zásnub řekli své ano 19. května 2018 v kapli sv. Jiří na hradě Windsor

Jejich svatební obřad popisoval britský tisk jako“ symbolizující moderní, multikulturní, multirasovou Británii“. Svatby se účastnilo na šest set hostů z řad šlechticů a celebrit celého světa. Za zmínku stojí, že nevěstu vedl k oltáři otec Harryho Charles, protože Meghanin otec se ze zdravotních důvodů nemohl svatby dcery zúčastnit.

Své první výročí tento velmi sledovaný pár oslavil už ve třech, společně se synem Archiem, který se narodil 6. května 2019. Na oslavu tohoto výročí proběhlo v médiích video s dojemnými svatebními fotografiemi a všem bylo zřejmé, že šťastné pohledy ze svého velkého dne se ani po roce nezměnily.

Během trvání manželství Harryho a Meghan se objevovaly a stále objevují fámy a spekulace nejen o jejich vztahu, ale díky velmi výstřední choti prince i o neshodách s královskou rodinou. Avšak všechny tyto pomluvy v médiích a na sociálních sítích se nezakládají na pravdě. Manželé se chovají přirozeně, šťastně a spokojeně i přesto, že dobře vědí, že být šlechticem v dnešní době přináší určité závazky.

Psalo se 19. května před rokem: