Poláci zuří kvůli reklamě s Trojanem: Nejsme národ zlodějských překupníků!

4. 12. 2014
10:01

Polsky mluvící muž s knírem, zkaženými zuby, kulatou hlavou a zřejmě i odstátýma ušima nachytá v reklamě mobilního operátora Ivana Trojana v roli učitele na jednu z bezcenných cetek, kterými je ověšený od hlavy k patě. "Pan nie ma pieniędzy? Nevadí," říká zlodějský překupník a vymění Čechovi "telefon komórkowy amerykańsky", který se po několika vteřinách rozbije. Polská ambasáda podle agentury PAP podala kvůli reklamě oficiální protest.

V reklamě s názvem "V naší třídě je nejlíp: Třída na běžkách" vystupuje herec Ivan Trojan v roli učitele, který se svou třídou zavítá do zasněženého lesa na české hranici. Když se mu rozbije mobil, za smrček maskovaný polsky mluvící muž s knírem mu začne nabízet hromadu pochybně vyhlížejících věcí, až mu nakonec vymění mobil za jiný. Ten se ve vteřině rozbije, nicméně mluvící stromek už je pryč.

Spot se dočkal kritiky v polských médiích a rozhněval i polskou velvyslankyni v Praze. "Televizní reklama T-Mobile... byla pro mě nepříjemným překvapením. Důrazně protestuji proti takovýmto spojením, která zjednodušujícím a skandalizujícím způsobem prezentují Poláky," uvedla v dopise českému vedení telekomunikační firmy velvyslankyně Gražyna Bernatowiczová. Zároveň požádala o okamžité stažení spotu, který je podle ní v rozporu se zásadami reklamní etiky i vkusu, z televizního vysílání.

Společnost T-Mobile zatím podle PAP na výzvu nereagovala.

Polsko si na praktiky českých obchodníků nestěžuje poprvé, loni se například ministerstvo zemědělství obrátilo na českou stranu kvůli údajně negativní kampani vůči polským potravinám.

Doporučujeme
zaharvi ( 5. prosince 2014 07:34 )

tato reklama je pravdivá a at drží židáci polští držky.potřebovali by prožít katyn a to v milionových číslech.je to národ bez nároku na životní prostor.

nbcz ( 5. prosince 2014 00:06 )

Jakub Žáček, hrál v seriálu Comeback.

pravlast ( 4. prosince 2014 22:48 )

Reklama neuráží pšony ale ukazuje jak lehce se dá důvěřivý Čech napálit.

pravlast ( 4. prosince 2014 22:47 )

Desatero nedrží a kradou a podvádí,jejich faráři šu-šu s mladými novici a falšujou žródlo pak se diví že je nikdo nemusí? Velvyslanko - trochu zametat před vlastním prahem.

mrdounberlusconi ( 4. prosince 2014 18:29 )

kramnynahrad

Zobrazit celou diskusi
Další videa