Záhadná smrt v Egyptě: Tři svíčky, tři plyšáci! Lidé vzpomínají na blonďaté anděly

Autor: kat,geok,sch - 
31. 7. 2013
05:00

Na dovolenou v luxusním egyptském hotelu Titanic Palace se rodina z Karviné těšila už od zimy. Kdyby jen tušili, že se odtamtud nevrátí všichni. Matka Monika (†36) a dcera Klárka (†8) byly v hotelovém pokoji nalezeny mrtvé! Otec v nemocnici bojuje o život a nejspíš to přežije. Svoje blonďaté anděly ale už nikdy nespatří. U vchodu do jejich domu už se začínají objevovat svíčky a plyšoví medvídci.

K domu v Karviné, kde rodina bydlí, ale vrátí se tam už jenom tatínek, lidé nosí první svíčky a plyšové medvídky. Zpráva o tragické smrti dvou blonďatých andělů se městem rozletěla bleskovou rychlostí, nikdo z místních tomu nemůže uvěřit. Všichni myslí na Petra a jeho zdravotní stav.

Tragédie, které nemůže nikdo uvěřit. Jeden den si všichni společně užívali bezvadnou dovolenou, druhý den byl jako vystřižený z hororu! Osudnému dni předcházely žaludeční potíže, které se pokoušeli tlumit léky zakoupenými ve městě mimo areál hotelu. „Muž se uprostřed noci vzbudil a našel svou partnerku a dceru mrtvé v posteli. Jejich těla byla namodralá. Zavolal na recepci a zkolaboval,“ popsal svědek z hotelu, podle něhož prý muž kašlal krev.

Otrava jídlem? Neví se jakým

Vše tedy nasvědčuje otravě jídlem, mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová je ovšem zatím opatrná: „Může to tak být, v tuto chvíli to ale nevíme.“ Záhadou ovšem je, že podobné potíže nepostihly žádného jiného hosta ubytovaného v komplexu. Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Jan Papež je přesvědčen, že jídlo v hotelu Titanic Palace je nezávadné: „Gastronomické problémy hotelu jsou vyloučené. Museli si něco přivézt nebo koupit. Proč si však neřekli o pomoc dříve, není jasné. Všechno je teprve předmětem vyšetřování.“

Manažer hotelu: žádný další host problémy nemá

Samotný hotel Titanic Palace zatím nemá od policie žádné zprávy. „Nemůžeme vám poskytnout žádné informace, jelikož policie případ stále vyšetřuje,“ řekl manažer hotelu deníku Blesk. Na otázku, zda mohlo jít o otravu jídlem a jestli někdo další v hotelu trpí podobnými příznaky, manažer odpověděl: „O otravě nic nevíme, nikdo jiný tady ničím takovým netrpí.“

Doporučujeme
alus29 ( 1. srpna 2013 00:03 )

No to je diskuze Je to tragédie ať je to jakkoliv Sama mám zkušenosti s dovolenou v Egyptě - lákalo nás se tam podívat, a musím říct, že už nikdy víc! Zažívací problémy ač jsme se vyhýbali všemu možnému, manžel skončil na klinice na kapačkách.... české léky na běžného "Faraona" nefungují.... hnus.... všude špína a člověk se na ulici necítí bezpečně.... nene, to radši doma na zadku nebo někde poblíž, ale v relativním bezpečí....

e.44 ( 31. července 2013 10:54 )

Lék Antinal byl zakoupen v hotelovém komplexu. Bleskáči se zas snažej být zajímavý Spíš to vypadá na nějakou těžkou otravu, snad jídlem na dětské diskotéce (tahle informace pro změnu bleskáčům unikla), kde nikdo jiný z hotelu nebyl, tudíž se to u nikoho jiného neprojevilo. Mohlo dojít k fatální dehydrataci. Ta je někdy tak rychlá, že ani doktoři nepomůžou.

johanka ( 31. července 2013 10:34 )

Je mi to moc líto. Jen někdy pochybuji o tom, jestli je správné jezdit do takovýchto zemí. Navíc, když se tam bojuje....

dodora ( 31. července 2013 10:20 )

Jenže, kdo by kupoval léky na tržišti ? Když pojedu do oblasti, která je známá tím, že se tam objevují břišní potíže skoro u každého, tak mám zásobu léků z domova. A když nemám tak léky určitě nebudu shánět někde u místních, ale v hotelu.

587587 ( 31. července 2013 10:08 )

A proč přes FB? Tam si můžu pořídit taky nick úplně smyšlený, protože nevím, proč bych se měl vykecávat pod svým pravým jménem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud