Trump prý povolil bezpilotní nálety na teroristy CIA, armáda ztratila výsadu

Autor: ČTK, val - 
14. 3. 2017
07:40

Americký prezident Donald Trump zmocnil Ústřední zpravodajskou službu (CIA) k provádění náletů bezpilotních strojů na podezřelé z terorismu. V noci na úterý o tom informoval list The Wall Street Journal s tím, že prezidentův krok povede k nové řevnivosti mezi armádou USA a CIA o rozdělení úloh. Bývalý prezident Barack Obama pravomoci tajné služby v této věci omezil a právo podnikat útoky přisoudil armádě. Pentagon a ani CIA zprávu deníku nekomentovaly.

The Wall Street Journal Trumpovo nařízení, které dosud nebylo veřejně oznámeno a o kterém se dosud nevědělo, označil za jasný odklon od dosavadního přístupu v duchu spolupráce. Obama jako standard určil postup, kdy CIA využívala své bezpilotní letouny a další zpravodajské zdroje k určení místa pobytu radikálů, samotný útok pak provedla armáda.

Zmíněné zmocnění armády k náletům mělo zvýšit transparentnost a odpovědnost. CIA, která jedná pod zpravodajským krytím, například nemusela zveřejňovat bilanci zabitých teroristů a civilistů, naopak armáda je nucena většinu informací volně poskytnout.

Trump po nástupu do funkce opakovaně hovořil o tom, že tažení proti teroristům a obzvláště proti radikálnímu hnutí Islámský stát (ISIS) bude jednou z jeho priorit.

Prezident Miloš Zeman v neděli oznámil, že nabídne Trumpovi s Putinem jako místo společného setkání Prahu. Přidá i Lány:

Video Zeman o Putinovi a Trumpovi: Nabízím jim Lány. - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
1912 ( 14. března 2017 12:10 )

dobře udělal pokud by to byla pravda zločinců mají dost i teroristů ta zločinecká US !!

ppdv ( 14. března 2017 10:11 )

Trump prý povolil bezpilotní nálety na teroristy CIA...Opravdu povedený nadpis článku ,chudáci teroristi z CIA aby se teď báli náletů.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa