Žena s dcerou z brlohu: Na poště mají sto tisíc!

Autor: Ondřej Požár, brum - 
15. 12. 2009
13:22

Brněnský strážník Karel Kukleta (42), který našel v brlohu v Maloměřicích hledanou pětiletou Jitušku a její matku Hanu S., potvrdil, že na poště má žena nevyzvednutých sto tisíc korun!

Tak smutný osud si pětiletá Jituška z Brna nezaslouží. Až letos se zřejmě dočká dárků v teple u stromečku v dětském domově. Hrozilo jí totiž, že umrzne v brlohu ve čtvrti Maloměřice. Více čtěte ZDE.

Tam ji a její mámu Hanu S. (44) stáhl bývalý trestanec František N. (45). Dítě doplatilo na to, že matka miluje chlapa, který ji opakovaně bil a dokonce za to seděl!

Trojici našli v pondělí odpoledne brněnští strážníci. „Byla to náhoda. Měli cestu dobře zamaskovanou. Neznám osud matky, ale z jejího pohledu je to smutné. Na dceři jí záleží. Potvrdila, že má na poště sto tisíc vdovského důchodu a sociální dávky. Peníze si ale nevybrala jen proto, aby o dceru nepřišla,“ řekl strážník Karel Kukleta (42).


Právě on a jeho kolegové z jednotky operativního zásahu objevili trojici bezdomovců včetně pětileté Jitušky, která má jít příští rok v září do první třídy.

„I přes nekřesťanské podmínky, v nichž živořili, se dokázala matka o dítě postarat. Děvčátko převlékla do čistého oblečení, když jsme je zadrželi,“ říká Kukleta.

V brlohu, postaveném z naskládaných cihel, trubek, plachty a desek, žila Jituška s mámou a jejím druhem od letošního léta. V červnu je totiž ještě viděli bydlet pod stanem v Brně-Obřanech.

Vdova Hana S. přitom nějaký čas bydlela s dcerou u své matky ve čtvrti Židenice. Pak ale poznala údajného alkoholika Františka a zamilovala se do něj.

„Podle posudku soudních znalců je na něm závislá. On hodně pije a opakovaně ji mlátil! A dokonce za to seděl ve vězení! Když se ale vrátil, žena opustila i s dcerou svou matku a začali se s Františkem toulat po Brně,“ prozradil pro Blesk.cz důvěryhodný zdroj, který nechtěl uvést jméno.
Jitušku vyslechla kriminalistka. „Už se strašně těším na dárky, které mi přinese Ježíšek,“ uvedla do protokolu dívenka. Skončila v dětském centru v Brně na Hlinkách. A soudkyně rozhodne, komu ji svěří do péče.

Máma holčičky čeká v policejní cele na rozhodnutí soudu. Ten ji zřejmě ve středu po poledni možná pošle do vazby za to, že neplnila podmínky dohledu. Byla totiž trestaná za drobné krádeže. Nebo ji pustí, aby se mohla shledat se svojí dceruškou a vyzvednout si na poště tolik potřebné peníze? Jituška by si šanci na lepší život zasloužila…

Doporučujeme
rexa ( 16. prosince 2009 09:40 )

Tak to vás ctí! Teď jen jestli to všechno co tady píšete, je pravda. Ráda bych tomu věřila, ale zatím jste opravdu stále u počítače. Já vlastně zapoměla, že vám stačí zvednout telefon.

polibek ( 16. prosince 2009 08:42 )

žasnu nad vaším přístupem rexo, vaše smýšlení bych tedy mít nechtěl, tato žena i s dítětem byla vlastní matkou vyhozena ven na ulici, ne že dobrovolně odešla. Ano, udělala chybu s novým přítelem, ano pochybila, ale vše se dá napravit. Co si myslíte, že jsem včera celé odpoledne dělal?! Nebo si myslíte, že celý den jen plkám na četu s vámi? Myslíte si, že by stačilo jen zavolat k soudu a na sociálku? Popohnal jsem to trochu výš, tedˇuž to záleží jen na nich. Kromě toho, ta žena je bývalá zdravotní sestra s dost dobrým vzděláním a užila si své i od své matky, stala se vdovou a přišla o práci, ale to vám zřejmě nedochází. Zázemí neměla ani u své matky. Vyhodila je díky dluhům, které napráskal její nový přítel alkoholik. Neměla se na koho obrátit. O dítě se starala i po zdravotní stránce, jediné co jí chybělo bylo přítřeší a práce aby mohla žít normálně.krádeže měla na hrbu, protože neměli co jíst atd. Vy raději pl.káte a urážíte a vůbec vám nedochází, že tato žena skončila jak skončila díky osobě, která ji stáhla dolů, ale např. napsat dopis na kompetentní místa, či pomoct to vy ne. Nejsem matka Tereza, ale mám prostředky a možnost pomoct. Tohle není o penězích, ale o znalostech zákona a možnostech někam zavolat či napsat , které mám a můžu použít. Cynikovi se to však asi velmi těžce vysvětluje, vidíte jen povrch, a chytnete se bulváru, který to podá jak podá. Každý může dostat druhou šanci, pokud o ni stojí.

rexa ( 16. prosince 2009 07:55 )

Drahý polibku! Má inteligence je naprosto v normálu. Začínám ovšem mít obavu o tu vaši! Pokud si myslíte, že je tato kauza v pořádku a že "matka" nepochybyla, pak jsem přesvědčena o tom, že je to s váma vážné!!!!!!! (pár vykřičníků pro vás) Vy jste ztělesněná Matka Tereza, tak neváhejte a nemrhejte zde časem a této rádoby matce pomozte. Bude vám určitě vděčnější, než lidé, kteří tady musí číst ty vaše bláboly! A dejte potom vědět jak to dopadlo, ráda si přečtu váš další dobrý skutek. Já nejsem příznivcem odtrhávání dětí od svých matek, ale v tomto případě, té malé holčičce bude lépe. Snad se dá s vaší pomocí tahle paní rychle dohromady, aby mohla s dcerou začít nový život!

polibek ( 16. prosince 2009 05:59 )

Madam rexo tak se bavte já se bavím také,příště přidejte více vykřičníků , aby jsme si i nadále dělali obrázek o vaší inteligenci. Víte co jsou to neziskové a nestátní organizace? Možná vám to dojde. Nedělám to pro zábavu, ale protože můžu a nejsem sám. I když je pravdou, že létat po světě není špatný koníček Nebo si snad ve vaší zbloudilosti myslíte, že po povodních vám vyjednal vysoušecí aparáty z USA pouze stát? Kdo si myslíte, že dodává úpravny vody do Afriky apod. Takže seďte dál u počítače a bavte se, byl bych však rád aby jste se také z té vaší kotlinky vydala ven jinak než turistka obklopená pozlátkem

manolla1 ( 16. prosince 2009 01:14 )

naprosto s Vámi souhlasím , jsem zděšena z toho, co zde někteří lidé píši ! díky náhodě - že je policie našla, je teď holčička pěkně v teple,v čistotě, atd.! viděla jsem ukázku, kde s holčičkou žili a udělalo se mi špatně od žaludku !!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa