Běžel napříč republikou, vyběhal židle

Miroslav Kalina uběhl trasu dlouhou 474 kilometrů napříč republikou za devět dní
Autor: Jana Ulrichová - 
19. 10. 2009
05:12

 

Radost i trochu zklamání pociťuje z rakoviny vyléčený sportovec Miroslav Kalina (42) z Loun. V létě v rámci akce Běh pro život proběhl napříč republikou.

 

Peníze na vybavení onkologických center, které se cestou snažil nashromáždit, letos nedosáhly takové částky, jakou si představoval. Zatímco během loňského ročníku darovali sponzoři 19 televizorů a sedm set-top boxů, jimiž vybavil pokoje chomutovského onkologického centra, letos se zřejmě projevila hospodářská krize. Na účtu se nakonec sešlo 30 000 korun. „Rozhodli jsme se je opět věnovat do Chomutova, kde jsem se sám léčil. V příštích ročnících, budu-li zdráv, dojde i na další centra. Za tu částku necháme vyrobit nové židle a stoly, které jsou zapotřebí do čekárny onkologie,“ řekl Kalina.

Během napříč republikou, při němž za devět dní urazil 474 kilometrů, chce Miroslav Kalina na svém vlastním příkladu ukázat, že i s tak zákeřnou nemocí, jako je rakovina, se dá bojovat, vyhrát a vrátit se nejen do normálního života, ale i k vrcholovému sportování.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa