Zeman v důsledku cukrovky trpí neuropatií dolních končetin, kvůli níž necítí nohy a často vrávorá. S tím souvisí i jeho problémy s chodidly. Levý palec mu operovali před pěti lety, teď evidentně dělá neplechu pravý.

Když kráčel k rybníku v Novém Veselí trávit čas na své legendární nafukovací »jachtě«, měl pravé chodidlo ve své gumové botě do vody až po kotník omotané igelitem.

„Jde o doporučení lékaře vzhledem k tomu, že pan prezident má droboulinké poranění palce, a jak známo, u diabetiků je třeba zvýšené opatrnosti,“ objasnil pro Blesk hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Právě ne vždy ideálního zdravotního stavu hlavy státu se snaží využít jeho vyzyvatelé ve volbě prezidenta roku 2018. „V mém případě je jediný důvod (kritiky, pozn. red.) to, že špatně chodím, což je sice nemilé, ale už jsem jednou říkal, že politika se nedělá nohama, ale mozkem,“ míní o své v poslední době čím dál nejistější chůzi Zeman.

Pravda ale je, že v poslední době jeho lidé značně omezují náročnost prezidentského programu. V pondělí a úterý čeká Zemana odpočinek na zámku Lány, od středy už bude na Hradě…

Čím vlastně prezident trpí? Neuropatie je poškození nervů, u Zemana údajně vzniklo v souvislosti s cukrovkou. Začíná ztuhlostí či brněním prstů u nohou, může končit takřka totální necitlivostí.

VIDEO: Ani letos nemohl Zeman vynechat svou tradiční jízdu na člunu...

Video
délka: 00:56

Pirát z Vysočiny: Zeman znovu vyplul na rybník, fanynky mu mávaly. TV Nova, Hudební banka.cz

 

Fotogalerie
52 fotografií