Uvedl, že Kofola se velmi aktivně zajímá o další příležitosti k růstu. Odmítl však poskytnout jakékoliv podrobnosti k možnému budoucímu cíli převzetí. Uvedl pouze, že Kofola se bude dále zaměřovat na střední Evropu a není pravděpodobné, že by hledala příležitosti i mimo region.
Již dlouho má společnost podle Buryše zájem o získání českého nebo slovenského producenta minerální vody. Balená voda se na loňských příjmech firmy podílela pětinou.
Podle slovenského serveru Trend.sk majitelé Kofoly jednají o převzetí slovenské skupiny Zlatá Studňa, která na trh dodává minerálky, ovocné nápoje a sirupy. Vlastník této slovenské nápojářské skupiny Ján Šofranko má přitom jejím prostřednictvím podíl 40 procent v seskupení Water Holding, které ročně prodá nápoje za zhruba 40 milionů eur (asi 1,1 miliardy Kč). Web odkázal na informace, které zveřejnil slovenský antimonopolní úřad.
Kofola má sídlo v Polsku a s jejími akciemi se obchoduje na varšavské burze. Působí v Polsku, České republice, na Slovensku, ve Slovinsku a v Rusku. Tržní kapitalizace firmy je 240,2 milionu USD (5,8 miliardy Kč).
Minulý měsíc Kofola uvedla, že uvažuje o přesunu sídla zpátky do České republiky a nabídku akcií na pražské burze. Buryš dodal, že věří, že čeští investoři budou mít zájem o akcie firmy vzhledem k její dlouhé historii v České republice. Upozornil však, že zatím nebylo nic rozhodnuto.
Většinovým vlastníkem Kofoly je společnost KSM Investment, která patří rodině Samarasů, jež značku Kofola po roce 1990 oživila. Soukromý investor Enterprise Investor vlastní 43,1 procenta.
Kofola má v Evropě osm výrobních závodů a zaměstnává 2300 lidí, z toho kolem 700 v Česku. Do jejího produktového portfolia patří pramenitá voda Rajec, řada ovocných nápojů a sirupů Jupí, hroznový nápoj Vinea, dětské nápoje Jupík nebo energetické nápoje Semtex.