Ke zrušení koncertu kapelu vyzval například Roger Waters ze skupiny Pink Floyd nebo britský režisér Ken Loach. Jsou zastánci mezinárodní kampaně Boycott, Divestment and Sanctions (BDS), která chce vyvolat ekonomický a politický tlak na Izrael, a přimět ho tak k ukončení okupace Západního břehu Jordánu. Řada Izraelců obviňuje BDS z antisemitismu, neboť podle nich přehlíží palestinský podíl na vzájemném konfliktu.
Thom Yorke z Radiohead k výzvám řekl, že "hrát v nějaké zemi ještě neznamená schvalování politiky její vlády". "Hrajeme v Izraeli 20 let a za různých jeho vlád. Některé z nich byly liberálnější než ty ostatní. Stejně jako v Americe. (Premiéra Benjamina) Netanjahua nepodporujeme více než Donalda Trumpa, ale stejně stále hrajeme v USA. Hudba a umění, to je překonávání zdí, ne jejich stavění," sdělil Yorke.
Izrael v rámci kampaně BDS bojkotovalo několik známých umělců. Na Radiohead se nyní zaměřila pozornost, protože skupina zaujala v minulosti pozice vůči politickým tématům, zejména těm, jež se týkají životního prostředí.
Loach skupině vzkázal, že "volba je jednoduchá - Radiohead se musí rozhodnout, zda se postaví proti utlačovanému, nebo utlačovateli".
Izraelci skupinu za její neústupnost ocenili a skoupili už 50.000 vstupenek na telavivský koncert, přičemž některé stojí v přepočtu přes 3000 korun.
Izraelská arabská zpěvačka Nasrín Kadríová, která na koncertu s Radiohead vystoupí, označila snahu aktivistů z BDS přinutit kapelu koncert zrušit za "snahu o bojkot jediné demokracie na Blízkém východě". "Ti, kdo vyzývají k bojkotu, se nás snaží rozdělit. Chtějí umlčet hudbu a toho se nezúčastním. Na Blízkém východě je bohužel mnoho zemí, kde by se tento koncert konat nemohl," sdělila.