Feťák v BMW zabil příbuzného plzeňského hejtmana: Řídil jako blázen, popisují svědci

Autor: haj, Zbyněk Schnapka - 
22. 11. 2016
10:05

Nedaleko Horní Břízy v pondělí večer došlo k tragické nehodě. BMW srazilo cyklistu Petra G. (†56), podnikatele a příbuzného současného hejtmana. Řidič, podle informací Blesk.cz narkoman, Petrovi nepomohl, z místa nehody utekl a nechal ho zemřít.

Petr G. byl zastupitelem Horní Břízy a vlastnil firmu s posilovacími stroji. Sám byl velkým sportovcem a často jezdil na horském kole. V pondělí večer si vyjel naposled. 

V centru Krašovic ho srazil šofér vozu BMW, podle informací Blesk.cz šlo o policii známého narkomana. Zda byl v době nehody pod vlivem omamných látek, se zatím ověřuje. Muž z osudného místa zmizel, ale policie ho za pomoci služebního psa objevila už zhruba za hodinu. Podle místních, kteří při pátrání po šoférovi pomáhali, policie nejprve hledala na místním statku, ale nakonec muže objevila v sousední vesnici.

„Šel jsem právě domů, když jsem slyšel strašnou ránu a okamžitě se ze zatáčky vyřítilo rychle jedoucí BMW, myslím řízené nějakým vyšším blonďákem. Málem mě smetlo, musel jsem před ním uskakovat. Za rohem pak ležel ten cyklista. Hned jsme mu běželi na pomoc, volali jsme záchranku a začali s oživováním,“ popsal srážku jeden ze svědků pro web Krimi-Plzeň.cz.

Kousek od místa srážky se nachází občerstvení, kde se Petr pravidelně zastavoval. „Pán jezdil na kole každý den, udělal vždycky okruh a stavil se u nás na jedno pivo. Včera tu byl taky a měl dobrou náladu,“ vzpomínala na zesnulého Aneta, dcera majitele občerstvení. Prozradila také, že muži se osudným stala mimo jiné i oprava místní silnice. Obvykle odtud totiž odjížděl doprava, ale protože je tam nyní komunikace rozkopaná, vzal to podnikatel doleva. „Tam ho to auto sejmulo,“ dodává Aneta.

Záchranu těžce zraněného Petra G. navíc zkomplikovala hustá mlha, kvůli které nemohl vzlétnout vrtulník záchranné služby. Proto ho pomáhali oživovat místní a poté se připojili i záchranáři. Po asi půlhodinové resuscitaci muže v bezvědomí a s vážnými zraněními převezla sanitka do Emergency v Plzni, kde mu už ale život zachránit nedokázali.

 

 

 

 

Doporučujeme
bizon_pepa ( 23. listopadu 2016 14:54 )

Tak vidiš, jak špátně chápeš prostý text. Vůbec nezpochybňují kvality oběti a jsem si vědom, že po nehodě zůstaně spousta nešťastných a smutných lidí. Jen jsem se pozastavil nad tím, že pouze špatná pověst řidiče pomohla k jeho odsouzení. Nic víc a nic míň.

Jirik88 ( 22. listopadu 2016 22:46 )

Vážený pane "chytráku", Vámi zmíněný cyklista byl skvělý sportovec, moc hodný člověk a rozhodně nezaslouží srovnání s hovadem jedoucím (pravděpodobně opět pod parou, jako už mnohokrát) centrem klidné obce velmi vysokou rychlostí! BLESK je nejméně seriozní, ale za to nejvíce zajímavé periodikum v republice... Jak vůbec můžete z těchto informací něco objektivně soudit...

dylina ( 22. listopadu 2016 18:34 )

TAKY VÁM PŘIPADÁ DIVNÉ,ŽE V BMW JEZDÍ TI NEJVĚTŠÍ MAGOŘI A HOVADA?

agfor ( 22. listopadu 2016 18:09 )

To víte, že ano. Jsme si všichni rovni, ale papaláši a jejich famílie jsou rovnější.

zednik ( 22. listopadu 2016 17:57 )

Nebohý mrtvý je sice příbuzný hejtmana, ale počítám že ten mladej hajzl z BMW bude taky asi něčí příbuzný...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud