V politice už je přes patnáct let, sám si vyzkoušel roli městského zastupitele, radního kraje a také poslance. Mandát bude v podzimních volbách obhajovat jako lídr středočeské kandidátky ODS. Jan vyrůstal v Hořovicích na Berounsku, kde si odbyl své pubertální „vylomeniny“. A vykouřil také své první krabičky cigaret. Těm dal ale rychle vale.

„Já jsem neměl rodiče, kteří by mě úplně stoprocentně kontrolovali, ty své krabičky jsem si odkouřil někdy ve 14–15 letech někde na diskotékách,“ pochlubil se neřestí z dospívání Skopeček.

Nepořádek ve skříni 

Jeho partnerka Lucie ho vnímá jako pokorného a přímého člověka. I když pár vroubků u ní také má – především v domácnosti. Neustále má rozhrabanou skříň a stopy za sebou nechává také po holení.

„Nechává víčko stranou krytem dolů, takže já když přijdu večer domů, tak mám modrá kolečka na umyvadle, pak přijdu do skříně a vše je rozhrabané,“ posteskla si Lucie, podle které její partner mění šatník mnohem častěji než ona. Nejen Skopečkovi, ale i dalším mužům by podle Lucie prospěla vojna.

Oddělená kasa

Oba jsou ekonomové. Kasu ale zatím společnou nemají. I když to možná přijde už za pár týdnů. Pár totiž chystá svatbu. Lucie se ale bála, jestli vůbec dostane snubní prstýnek. Poslanec totiž zvolil opačný postup. Nejdříve si oba vybrali termín sňatku, až pak se Skopeček rozhoupal a Lucii oficiálně požádal o ruku.

„Čekala jsem docela dlouho, už jsem se bála, že to Honza do té svatby ani nezvládne,“ říká dnes už s úsměvem nastávající paní Skopečková.

Pár se přitom netají ani plány na společnou rodinu. „My jsme spolu více než šest let, takže ta svatba je logický krok, rodina přijde v blízké době taky určitě,“ spřádá plány budoucí nevěsta.

Pokud se Skopeček dostane do Poslanecké sněmovny, čekají ho nejen manželské, ale také studijní povinnosti. I přes své vytížení si totiž dodělává doktorát.

Všechny díly předvolebního cyklu Osoba Blízká najdete ZDE

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
20 fotografií