Před pódiem obráceným směrem k Národnímu muzeu se podle Českého rozhlasu sešlo až 20.000 lidí, řekl ČTK jeho mluvčí Jiří Hošna, policie odhadla předtím počet diváků na 4000.

Střed Václavského náměstí a okolní ulice obsadily davy dlouho před začátkem koncertu. Mnozí položili svíčky na místo památníku Jana Palacha a před sochu svatého Václava. Tam se také za potlesku přítomných uchýlila skupina mladých lidí protestujících proti Zemanovi. "Svatý Václave, vyžeň Zemana!" hlásal jeden z transparentů.

David Koller známý svými vyhraněnými politickými postoji své vystoupení pojal zejména jako protest proti prezidentovi, kterého označoval "soudruh Zeman". "Zajímalo by mě, zda se někdo bude zabývat otázkou, co to byl ten Prognostický ústav, když z něho vzešel soudruh Zeman, zloděj Václav Klaus a pan Daniel Kroupa, z nichž všech se stali předsedové politických stran," řekl hudebník.

Prokop zazpíval své hity Kolej Yesterday, Blues o zapomenutých slovech a Bitva o Karlův most. Také další z účinkujících si pro vystoupení připravili své známé písně. Trio Vladimír Merta, Jan Hrubý a Ondřej Fencl zahrálo skladby Kecy, Vzdálené výstřely a Chtít chytit vítr. Během dvouhodinového koncertu dále vystoupili Jiří Suchý, Lenka Dusilová, Dan Bárta, Michael Kocáb, Petr Váša a Aneta Langerová.

"Takové výročí by mělo být připomínáno, protože to znamenalo veliký zvrat v naší historii," řekl ČTK Hutka, který zazpíval písně Havlíčku, Havle a Náměšť.

Akci moderovali Lucie Výborná a Michal Horáček. "Navzdory všem selháním a svízelům tomu (odkazu listopadu 1989) věříme, a proto jsme tady," řekl Horáček.

Český rozhlas spustil projekt Znovu 89 letos v lednu - v den, kdy před 25 lety začal takzvaný Palachův týden. "Do konce roku odvysíláme téměř 200 'živých' vstupů z roku 1989 - zpravodajských rekonstrukcí hlavních událostí a jednání, které vedly k pádu komunistického režimu v Československu," uvedl zástupce šéfredaktora Radiožurnálu Martin Ondráček. Zájemci si rovněž mohou koupit knihu Znovu 89, která projekt mapuje.