"Všechny exponáty jsou vlastní, pořízené za čtvrt století aktivního cestování. Výstava je určena nejen milovníkům mýtů, cestování, filozofie, ale všem, jež zajímá Tibet, Nepál, Bhútán, Indie. Vše je zabalené do poutavého příběhu, jako byste unikátní místa navštívili skutečně," řekl.
Lidé se díky výstavě budou moci ocitnout například v indické tržnici, prohlédnout si exotickou rikšu, posadí se na židli u indického holiče, mohou přistoupit k modlitebním zídkám, otočit obří modlitební mlýn i barevné duchovní mlýnky, prozkoumat tibetský domek, zahrát si na indický sitár, harmonium, mystické hrací mísy, prohlédnout si vojenskou výstroj nepálského bojovníka, posvátnou horu Kailás, k níž lidé vynášejí kameny s modlitbami, polít si pro štěstí Boha Ganešu se sloní hlavou, jenž je v hinduismu považován za symbol štěstí a odstraňovače překážek, atd.
V jedné z částí výstavy mohou návštěvníci nahlédnout také do nomádského stanu vyrobeného z jačích chlupů, nasát mohou typický odér takového příbytku. "V těchto stanech přežívají prudké lijáky i třeskutý mráz se sněhem, ve stanu nikdy nechybí obrázky duchovního vůdce dalajlámy. Primitivní kamínka krmí jen výhřevným trusem jaků," uvedl autor expozice.
Výstava je určena návštěvníkům všech věkových kategorií. U exponátů nejsou popisky, cílem je nabídnout lidem hlavně prožitek, informace zprostředkovávají větší tabule v každé z částí výstavy. Všechny věci jsou originály, jenom zvířata a prvky, které dodaly zoologické zahrady, jsou výpůjčky. I u staveb jsou vrata, dveře a okna dovezená z dotyčných zemí.