Výstava sleduje profesní kariéru těch, kteří byli jako studenti oceněni od roku 1991 do roku 2013, říká organizátorka výstavy i ocenění Lenka Žižková. Pořadatelé této soutěže usilují o propagaci dobrého designu a podporu nastupující designérské generace. Mnozí z oceněných sklidili později úspěch i v zahraničí, z vítězných prací se 50 produktů dočkalo realizace.
K Mladým a úspěšným podle názvu výstavy patří třeba Jan Čtvrtník, který dostal Národní cenu za studentský design v roce 2005 za polstrovaný nábytek Koxy. Několikrát dosud bodoval v cenách Czech Grand Design včetně zisku ocenění nejvyššího v roce 2009. Navrhuje nábytek, interiérové doplňky, spotřebiče i šperky. Studoval na Technologickém institutu při univerzitě v Lundu ve Švédsku, účastnil se i projektu Star design programu NASA.
Eliška Kuchtová vyhrála Národní cenu za studentský design v roce 2012 s kolekcí bot Simply for Simple. Dnes pracuje pro španělskou obuvnickou firmu Camper a také bodovala v rámci cen Czech Grand Design. Vystavuje také loňský vítěz studentských cen Pavel Coufalík a jeho předchůdci Jiří Hlušička, Jan Kloss, Anna Marešová, Kryštof Nosál či Roman Vrtiška a Vladislav Žák.
Před rokem 1989 se propagaci designu věnovaly Ústav bytové a oděvní kultury a Institut průmyslového designu, v roce 1990 pak bylo po vzoru zahraničních institucí založeno Design centrum ČR. Hned v prvním roce jeho existence vznikla soutěž Dobrý design určená studentům vysokých i středních škol. Soutěžilo se o Národní cenu za design a ocenění Vynikající design a Dobrý design. V roce 2000 se soutěž přejmenovala na soutěž o Vynikající výrobek roku. Nejprve soutěžili studenti s profesionály, od roku 2005 se studentská soutěž osamostatnila pod názvem Studentský design.
V roce 2007 ale ministerstvo průmyslu zrušilo Design centrum ČR. Soutěž studentského designu od roku 2008 pořádá Design Cabinet CZ jako Národní cenu za studentský design. Letos chtěli pořadatelé zjistit, zda mají soutěže pro studenty význam a zda má udělení ceny vliv na jejich další profesionální osud. Rozhodli se vyhledat někdejší oceněné studenty a zeptat se jich.
Dohledali jich stovku, 30 z nich kurátorky oslovily a výstavy se účastní 23 autorů a designérů, kteří dnes mají svá vlastní studia, jsou členy významných designérských firemních týmů nebo působí jako pedagogové. Svými návrhy zasahují všechny oblasti průmyslu i užitého umění a ovlivňují každodenní život.