Obrázkový životopis sleduje rodinné zázemí, dětské sny, práci pro leteckou poštu i osudový poslední let nad Středozemním mořem. Je to portrét muže, jenž s oblibou četl i psal přímo v kokpitu letadla, odvážně překonával hranice dosud možného a přitom zůstal velkým snílkem. Po celý život v sobě uchoval zvědavé a hravé dítě, svého Malého prince.

"Ke knížce jsem se inspiroval právě v La Fabrice při sledování inscenace Bláznivý Petříček, kde zazní jedna věta z Malého prince," řekl Petr Sís k publikaci, jejíž české vydání připravilo nakladatelství Labyrint za podpory Letiště Praha.

Podle Síse je knížka o strachu, o létání a o hvězdách. "Mnozí o tom sní, ale málokomu se to podaří uskutečnit. Malého prince mi poprvé dal můj táta, když mi bylo asi dvanáct. Potom jsem ji mnohem později četl v Hollywoodu v angličtině. Tehdy jsem se dozvěděl, že ji Saint-Exupéry napsal v exilu v New Yorku. Je o životě a smutné radosti z něj," dodal.

Petr Sís vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. V roce 1980 dostal Zlatého lva na festivalu v Berlíně za animovaný film Hlavy. O dva roky později zůstal v USA, kde se postupně prosadil jako žádaný kreslíř pro přední deníky a časopisy a vydavatel úspěšných obrázkových knih pro děti. Je autorem dvou desítek publikací, pro dalších více než padesát vytvořil ilustrace. Natočil 26 animovaných filmů a získal mnoho ocenění po celém světě. V roce 2003 například obdržel stipendium význačné americké MacArthurovy nadace. Je držitelem nejvyššího mezinárodního ocenění pro tvůrce knih pro děti a mládež za celoživotní dílo - Ceny Hanse Christiana Andersena.

Se svými knihami několikrát zabodoval na veletrhu v Bologni. V roce 2004 dostal hlavní cenu v kategorii populárně naučné literatury za publikaci Strom života o Charlesi Darwinovi a pak i za svou knihu Zeď/The Wall. Úspěch tam měl i jeho Ptačí sněm. Předloni v prosinci byla na Letišti Václava Havla v Praze odhalena rozměrná tapiserie k poctě prvního českého prezidenta utkaná ve Francii podle jeho grafiky.