Milovníci pražské zoo zasílali v předkole prostřednictvím Facebooku návrhy, jaké jméno by se jim pro mládě líbilo. Z nich pak vzešla pro hlasování TOP desítka: Gery, Diamond, Luis, Marcus, Abu, Gerald, Suri, Lucián, Lucius, Woody.

„Dostali jsme desítky návrhů. Některé se opakovaly. Nejčastější inspirací bylo jméno matky mláděte Lucie. Hodně lidí pracovalo také s názvem druhu – gueréza. Z toho pak zřejmě vyšly tipy Gerald, Gury, Garry či Réza,“ říká mluvčí zoo Lenka Pastorčáková.

Lidi inspirovala i bílá srst opičátka. Chtěli by jména Snížek, Papež, Bělouš. Jenže opičí kluk nebude bílý na věky. Jako každá gueréza se už nyní začíná přebarvovat do černé, až nakonec bude mít bílý jen pláštík.

Přišly i kuriózní návrhy jako Coco Chanel, Macbeth nebo Nočník. „Finálovou desítku jmen vybrali převážně chovatelé, podle citu, jak jim jméno znělo,“ dodává Pastorčáková.

Čtenáři Blesku nakonec rozhodli, že mládě dostane jméno ABU. Pro tuto variantu hlasoval dokonce každý pátý hlasující!

Čtenáři Blesk.cz rozhodli o jménu pro malou opičku.
Čtenáři Blesk.cz rozhodli o jménu pro malou opičku.
Autor: Blesk.cz

Slavnostní křest se odehraje tuto neděli (29. dubna) ve 14 hodin v ZOO Praha u výběhu guaréz na Opičích ostrovech. Kmotrem bude herec Saša Rašilov.

VIDEO: V Plzni se loni narodilo mládě vzácného tygra berberského: Dostalo jméno Baqir!

Video
délka: 00:29.91

Mládě vzácného lva berberského v plzeňské zoo dostalo jméno Baqir. Romana Vébrová

 

Fotogalerie
11 fotografií