Kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg (TOP 09)

 

Karel Schwarzenberg se narodil 10. prosince 1937 v Praze, po roce 1948 emigroval ovšem s Rodiči do Rakouska, kde zůstal až do roku 1989.

Po Sametové revoluci se vrátil do Čech a nastoupil jako kancléř prezidenta Václava Havla na Pražský hrad.  Další politickou funkci získal kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg až v roce 2004, kdy se stal senátorem. V průběhu svého šestiletého senátorského mandátu byl Karel Schwarzenberg, možný budoucí český prezident, také ministrem zahraničních věci a stal se lídrem nově vzniklé strany TOP 09.

Po skončení jeho senátorského mandátu byl Schwarzenberg zvolen jako poslanec, zároveň se stal opět ministrem zahraničí a 1. místopředsedou vlády. Karel Schwarzenberg je podruhé ženatý ovšem s tou samou ženou Therese Schwarzenberg, mají 3 děti.

 

Karel Schwarzenberg je kandidát na prezidenta s parlamentní podporou. Schwarzenberg jako budoucí prezident byl navržen skupinou 40 poslanců Parlamentu ČR, podporují ho také strany TOP 09, Starostové a nezávislí.

 

Karel Schwarzenberg prezident by chtěl být především strážcem české země. Prezident musí podle Karla Schwarzenberga dohlížet na právo státu, postavení státu v mezinárodní politice, a také úroveň kultury a životního prostředí v zemi.

 

Karel Schwarzenberg prezident

Sám o roli prezidenta Karel Schwarzenberg říká: „Službu státu v roli prezidenta nikdo nesmí vnímat jako odpočinek. Svůj věk považuji také za přínos.“ Na post prezidenta nevnímá Karel Schwarzenberg svůj věk jako limitující, jelikož s věkem přichází zkušenosti a ty prezident potřebuje. Sám je přesvědčený, že pro funkci hlavy státu má ze všech kandidátů tu nejlepší možnou průpravu. 

572451:gallery:true:true

Prezidentská kampaň Karla Schwarzenberga je vedena v duchu „neuhnu z cesty“. Schwarzenberg prezident by dle svých předvolebních slibů například jmenoval odvážné soudce, střežil by obranyschopnost České republiky a v zahraniční politice by Karel Schwarzenberg coby prezident Česku rád vydobyl důležitější postavení v Evropské unii. 

Kandidaturu Karla Schwarzenberga podporuje řada známých osobností mezi nimi Tereza Brodská, Marie Rottrová, David Koller či Olga Menzlová.