Ubytování v hotelu během MFF Karlovy Vary

Lidé, kteří touží se během festivalu ubytovat v hotelu, si ubytování shání většinou s velkým předstihem. Kapacita hotelů je totiž omezená a Karlovy Vary jsou populárním cílem nejen díky festivalu, ale i díky svému lázeňství.

Přehled hotelů a penzionů, kde se mohou návštěvníci festivalu ubytovat, nabízí na svých stránkách i sami organizátoři. 

Ubytování v hostelu během MFF Karlovy Vary

Pro návštěvníky Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, pro které je důležité sehnat ubytování za nízkou cenu, ale zároveň nechtějí strávit festivalové dny pod stanem, je možné ubytovat se v hostelu. Dva provizorní budou během konání festivalu zřízené ve dvou z městských škol. Je ovšem potřeba si s sebou přivézt vlastní spacák a karimatku. 

Ubytování ve stanovém městečku během MFF Karlovy Vary

Pro řadu filmových fanoušků je atraktivní možností ubytování i stanovém městečko KVIFF. To vyroste ve sportovním areálu Rolava nedaleko centra. Návštěvníci zde mohou kromě kromě ubytování využít i sportovní hřiště. 

Doprava během KVIFF - síť festivalových autobusů

Karlovými Vary budou opět během festivalu jezdit linky festivalových autobusů. Ty budou celkem tři a lidé se díky nim mohou rychle přepravit mezi jednotlivými kiny, i k ubytování, ať jde o stanové městečko, nebo vzdálenější možnosti.

Trasy festivalových autobusů

Všechny tři autobusové linky vyrážejí od stanového městečka a míří do různých částí města a následně se vrací ke stanovému městečku.

  • Trasa linky F1: Stanové městečko-Rolava - Tržnice - Hotel Thermal - Kino Drahomíra - Východní - Domov mládeže Lidická - Hotel Thermal - Tržnice - Stanové městečko-Rolava
  • Trasa linky F2: Stanové městečko-Rolava - Tržnice - Hotel Thermal - Libušina - Richmond - Gejzírpark - Březová, kemp
  • Trasa linky F3: Stanové městečko-Rolava - Tržnice - Hotel Thermal - Kino Drahomíra - Východní - Domov mládeže Lidická - Libušina - Richmond - Grandhotel Pupp - Divadelní náměstí 

Půjčovna kol na MFF Karlovy Vary

Kromě festivalových autobusů bude možné si během festivalu pro dopravu půjčit i kolo. Půjčovny budou na třech místech. Ve stanovém městečku, u grandhotelu Pupp a samozřejmě i u hotelu Thermal.

Kolo si bude moci vypůjčit každý držitel festival passu nebo některé z akreditací. Ke každému kolu bude navíc zapůjčena i helma a zámek na kolo.

První hodina půjčení bude pro hosty zdarma, za každou další započatou hodinu se platí 100 Kč. 

Parkování na MFF Karlovy Vary

Většina festivalového dění se odehrává v pěší zóně v centru města. Pokud do města přijíždíte na více dní, je lepší najít si ubytování, u kterého můžete zaparkovat. Při cestě autem se ovšem nabízí několik možností parkování, organizátoři festivalu doporučují tyto:

Parkoviště Tržnice

Parkoviště se nachází nedaleko hotelu Thermal. Zaparkujete na něm s pouze osobním vozem.

Ceník parkování

Započaté hodiny

Cena

1

40 Kč

2

80 Kč

3

120 Kč

4

160 Kč

5-24

300 Kč

Parkoviště Varšavská

Parkoviště se nachází nedaleko hotelu Thermal. Zaparkujete na něm pouze osobním vozem.

Ceník parkování

Započaté hodiny

Cena

1

40 Kč

2

80 Kč

3

120 Kč

4

160 Kč

5-24

300 Kč

Podzemí garáže na náměstí Dr. Milady Horákové

Podzemní garáže na náměstí Dr. Milady Horákové nabízí kromě hodinového tarifu i možnost dlouhodobého parkování, k jeho ceně je ovšem nutné počítat se složením zálohy 250 Kč na magnetickou kartu. Garáž je určena pro osobní vozidla.

Ceník krátkodobého parkování

Hodiny

Cena

0-1

40 Kč

1-2

80 Kč

2-3

120 Kč

3-4

160 Kč

4-5

200 Kč

5-6

240 Kč

6-12

280 Kč

12-24

380 Kč

Ceník dlouhodobého parkování

Doba

Cena za osobní automobil

3-7 dní

700 Kč

8-14 dní

950 Kč

jeden měsíc

1400 Kč

Parkoviště u Hlavního nádraží

Parkoviště u Hlavního nádraží je nedaleko hotelu Thermal. Zaparkují na něm osobní vozy. Hodinové parkování stojí 20 Kč, celodenní parkování pak 80 korun.

Parkoviště Nábřeží Jana Palacha

Parkoviště Nábřeží Jana Palacha je nedaleko hotelu Thermal. Nabízí parkování pro osobní vozy a karavany.

Ceník krátkodobého parkování

Hodiny

Cena (osobní vozidlo)

Cena (karavan)

1

40 Kč

60 Kč

2

80 Kč

100 Kč

3

120 Kč

200 Kč

4

160 Kč

350 Kč

5-24

300 Kč

600 Kč

30 dnů

3600 Kč

 

Parkovací dům v Libušině ulici

Parkovací dům se nachází nedaleko grandhotelu Pupp. Parkování je určené pro osobní vozidla. Během konání Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude možné využít pouze hodinový a denní tarif, nikoli dlouhodobé tarify. 

Mapa Důležitých míst KVIFF

Přibližná místa užitečných míst spojených s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary, dopravou po něm a ubytováním najdete v interaktivní mapě, kterou můžete libovolně posouvat a oddalovat: