Rodina Aničky o zmizení obviněného: Policie snad ví, co dělá

23. 10. 2010
18:22

ATKUALIZOVÁNO: Propuštění muže (41), kterého policie v souvislosti se zmizením Aničky obvinila z trestného činu zbavení osobní svobody, šokovalo českou veřejnost. A o to víc pak informace, že policie nestihla zajistit jeho sledování. Jak na toto počínání vyšetřovacích orgánů reaguje zoufalá rodina ztracené Aničky?

Blízký přítel rodiny Janatkových, který za ni již od počátku zmizení Aničky hovoří, Blesk.cz řekl: „Rodina nadále věří, že policie ví, co dělá.“

Muž byl zadržen v úterý večer. Policie ho našla po nasazení 400 mužů v ulicích Prahy v úkrytu v domě ve Vysočanech. Muže zadrželi díky výsledku analýzy vzorku DNA, který se našel na batohu zmizelé Aničky. Muž, který byl osmkrát trestán a čtyřikrát seděl ve vězení, během výslechu mnohokrát změnil svou výpověď. Od tvrzení, že na místě zmizení dívky minulou středu vůbec nebyl, až k doznání, že se tam ukájel nad erotickým obsahem, který měl ve svém mobilu. Dokonce se podrobil testu na detektoru lži, kterým neprošel. S výsledkem: Lže a ví toho mnohem víc, než řekl.

A teď? Tento muž, kterého policie obvinila z trestného činu zbavení osobní svobody, je na svobodě. A policie neví kde! Nejen že byl propuštěn, protože soudce Obvodního soudu pro Prahu 8 zamítnul návrh na vzetí muže do vazby, policie navíc nestihla zajistit jeho sledování.

Rodina: Snad policie postupuje podle připraveného scénáře

Objevila se ovšem také spekulace, že propuštění muže policií bylo záměrné, stejně jako zveřejnění informace, že policie muže nesleduje. To může způsobit, že muž s vědomím, že ho nikdo nesleduje, udělá nějakou chybu, která by mohla být pro vyšetřování klíčová.

V to samé doufá také rodina. Nechce si připustit, že by ho policie, která pro dopadení tohoto muže vyvinula tak velké úsilí, nechala takto jednoduše odejít. „Rodina doufá, že se může jednat o předem připravený scénář, kdy je podezřelý propuštěn a policie jeho sledováním nakonec dospěje k výsledku. Rodina stále věří ve šťastný konec,“ řekl Blesk.cz blízký přítel rodiny.

Hasiči odčerpávali studny

Pátrání po zmizelé Aničce pochopitelně pokračovalo i desátý den, v sobotu. V terénu byly opět desítky policistů, také osm psovodů. Povoláni byli také hasiči, jejichž účast byla během dne ještě posílena o další muže. Probíhalo zejména prohledávání studní, kterých je v nepřístupné zahrádkářské a chatové oblasti pražské Troji velmi mnoho.

Od rána hasiči odčerpali vodu ze tří studní - dvě byly co do hloubky čtyřmetrové a jedna dokonce 14metrová. Jak řekl Blesku jeden z hasičů: „Budeme v tom pokračovat, ale je to sisyfovská práce, protože studní jsou tu desítky. Co chatka, to studna.“

Sobota bez konkrétních výsledků

Sobotní pátrání bylo ukončeno kolem 17. hodiny. Bez výsledku. „Výsledky sobotního pátrání bohužel nejsou konkrétní. Prohledávali jsme zejména nepřístupné prostory, skalní převisy, studně. Pátrání bylo ukončeno kolem 17. hodiny. Zítra bude zhruba zase od devíti hodin pokračovat opět v oblasti pražské Troji a přilehlých oblastech,“ řekla Blesk.cz policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Zaujal vás tento článek? Podpořte Blesk.cz v hlasování o Křišťálovou Lupu 2010 v kategorii Média - všeobecná. Děkujeme.

xcarodejka ( 24. října 2010 15:40 )

ale spíše malé ostrůvky se stromy uprostřed betonu./ Hostivař, CHodov/ Troja asi není v kurzu, protože byla při povodni pod vodou, tak to tam zbohatlíci nechtějí ani za pár šupů.

ales1 ( 24. října 2010 08:36 )

tak je nečti.

simamach ( 24. října 2010 02:54 )

Prosimtě ty už sem nic nepiš. Tvoje příspěvky se nedají číst. Ty jsi bohužel většinou uplně mimo.

simamach ( 24. října 2010 02:52 )

prosin´mtě jaký media?? ty jsi zase uplně mimo. Těm dětem zachránil žibot soused ty deb.ile...

montpelier ( 24. října 2010 00:39 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa