Nečasi, omluv se voličům ODS, vyzývá Přemysl Sobotka. Sklidil za to posměch

Podle Přemysla Sobotky (vpravo) by se měl Petr Nečas veřejně po kauze Nagyová a konci vlády omluvit i voličům
Autor: simao, ČTK - 
3. 7. 2013
09:07

Místopředseda Přemysl Sobotka (ODS) se nechal slyšet, že navrhne stranickému grémiu, aby vyzvali odstupujícího premiéra Nečase k veřejné omluvě voličům. Sobotka za to sklidil posměch. Na omluvu je pozdě a stejně nic nezmění, zní z ČSSD.

Ve středu zasedá naposledy Nečasův kabinet a Nečasovo odcházení okomentoval i jeho stranický kolega Přemysl Sobotka. "To, že padne vláda, se stává, ale ty důvody, proč padla, jsou pro ODS personifikovatelné," řekl Sobotka v ČT s narážkou an to, že vládu de facto sestřelila aféra kolem Nečasovy pravé ruky Jany Nagyové a Nečasovy osobní problémy.

Nečas se již za kauzu Nagyová omluvil svým kolegům ve vládě, vedle toho podle Sobotky i klubu senátorů ODS, řekl včera Sobotka v pořadu České televize (ČT) Interview.

"Byl u nás na klubu senátorů a omluvil se nám. Takže on v sobě ten prvek té omluvy má," tvrdil Sobotka, který se chystá vyzvat stranické grémium, aby Nečase vyzvalo i k veřejné omluvě voličům občanské demokracie za pád vlády a destabilizování politické situace.

"Omluva je fakt málo, za to, co tady občané České republiky museli v posledních sedmi letech pravicových vlád snášet," vysmál se však Sobotkovu přání předseda poslanců za ČSSD Jeroným Tejc v Parlametních listech.

A předseda Senátu Milan Štěch pokračoval s tím, že jedinou upřímnou omluvou ze strany ODS by bylo popohnat zemi k předčasným volbám. "Kdyby to ODS myslela upřímně, tak by asi jako první řekla: 'Nám se to nepovedlo, byly tam chyby, náš program byl chybný, proto končíme. Stejně vládneme z milosti strany LIDEM, tak končíme a začneme předčasnými volbami. Omluva, která není doprovázena tímto krokem k volbám, je totiž omluva falešná," dodal zmiňovanému serveru Štěch.

Doporučujeme
handgood ( 7. července 2013 10:04 )

Proč by se měl omluvit narcis Klaus? Už jen proto, aby se poprvé v životě někomu dovedl omluvit, a uznal i své chyby. Já však pevně věřím v jeho pokřivené ego, že to neudělá, a ani udělat nemůže, to by už totiž nebyl on. A za co by se měl omluvit? No těch věcí je celá řada, tak alespoň pár... za Koženého a zpackanou privatizaci, za bagatelizování tzv. špinavých peněz, že všechny problémy vyřeší tržní hospodářství, za poslední amnestii... ap.

itartas ( 6. července 2013 21:32 )

nojasne: tenhle ksindl je důsledkem toho, že voliči by chtěli mít kapitalismus, ale socialisticky nic proto neudělat! Nevinila bych z toho konkrétní osobu.

itartas ( 6. července 2013 21:16 )

namoromane: politika není o hrdosti, politika je těžký kalkul!

itartas ( 6. července 2013 21:14 )

abc321: že to Havel nechtěl po komouších, aby padali na kolena a omlouvali se. Napadlo, tě proč asi?

itartas ( 6. července 2013 21:13 )

kakamilku: ty zvrhlíku

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa