Zeman preferuje úřednickou vládu, tvrdí kníže po večeru v Lánech

Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg po návštěvě u Zemana zrovna úsměvy nehýřili
Autor: simao, ČTK - 
21. června 2013
20:53

Karel Schwarzenberg v doprovodu Miroslava Kalouska zamířili dnes v podvečer na zámeček do Lán, kde na ně čekal Miloš Zeman. Delegace z TOP 09 totiž byla další na řadě při pohovorech s prezidentem, který se prý opět nechal slyšet, že by preferoval úřednickou vládu.

"Sdělili jsme panu prezidentovi naše stanovisko, především poslouchal," okomentoval schůzku představitelů TOP 09 s prezidentem Karel Schwarzenberg. Se Zemanem v poslední době přitom těžko nachází společnou řeč.

Kníže a Zeman se neshodují v otázce jmenování velvyslanců, jenže pokud se již Schwarzenberg v další vládě neobjeví, Zeman vyhraje.

Kalousek si zase do Zemana v poslední době rýpl kvůli viróze při odemykání korunovačních klenotů, kdy prý slyšel, že mezi klenoty mohla přibýt šavle. Sám ministr však později během povodní musel čelit vlastní "opilecké" kauze, když v rozhovorech pro média sotva mluvil a přiznal, že ho "odbouraly" dva panáky.

Kníže: Zeman preferuje úřednickou vládu

Podle Zemanova rivala z 2. kola prezidentské volby Schwarzenberga by přitom během současné vládní krize Zemanovi nejvíce vyhovovala úřednická vláda.

Ještě než šéfové Topky vyrazili do Lán, přiostřila se přitom diskuze mezi dosavadními koaličními partnery TOP 09 a ODS. Topka sice nakonec podpořila Miroslavu Němcovou (ODS) jako hlavní kandidátku na premiérku, dala však občanským demokratům ultimátum. 

Chce po ODS do nedělních 17:00 svolání koaliční schůzky, na které chce TOP 09 slyšet návrh na obsazení postu šéfa Sněmovny po Němcové.

ČSSD: Vyzve Zemana k vyhlášení nových voleb

Zítra odpoledne se pak za Zemanem chystají představitelé opoziční ČSSD. A udělají prý vše pro to, aby Zemana přemluvili k rozpuštění současné Sněmovny a vyhlášení nových parlamentních voleb. Na tiskové konferenci po jednání předsednictva strany to dnes v Lidovém domě řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Sobotka zároveň současná jednání mezi ODS a TOP 09 označil za handl. "Mně to trošku připadá, jako kdyby politici ODS a TOP 09 žili na nějaké úplně jiné cizí planetě než žije zbytek občanů České republiky," míní Sobotka.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

lennne ( 22. června 2013 18:44 )

Od toho aby se nam alespon neco vratilo, tu mame jednu politickou stranu, ktera chce hospodarit a ne jen vladnout, Fico na Slovensku uz taky pochopil, ze rozprodat to co je "pater" statu byla chyba a ted to chce zkupovat zpet.

lennne ( 22. června 2013 17:01 )

uz jsem jim psala nekolikrat na - fakticka chyba, alespon je videt jak nemcouri nerespektuji ceske zakony. Schwarzenberg je nedouk co zdima statni kasu a vesele si cerpa dotace z EU, vzhledem k tomu jak se ohani majetkem a bohatstvim, je ostudne, ze vubec neco od zadluzene CR a EU zada.

1946 ( 22. června 2013 15:23 )

To máš naprostou prvadu, tady je vše rozkradeno. Ale jde nám to to, aby nám ještě neukradli naše byty, auta a nenahnali nás někam do rezervace.

1946 ( 22. června 2013 15:22 )

Také si myslím, že nechat tak tyhle současné je nebezpečné. Už je vidět jak ODS pěkně kalkuluje s Němcovou.

1946 ( 22. června 2013 15:20 )

Předčasné volby jsou také na nic. Lidé zapomínají a padají na hubu před sliby stran a stávají se z nich ovce.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud