Křišťálově čistý Kalousek: O trafikách pro rebely nejednal, tvrdí právník

Miroslav Kalousek vyrazil k výslechu kvůli aféře s úplatky pro rebelující poslance z ODS
Autor: simao, ČTK - 
20. 6. 2013
13:37

Miroslav Kalousek dnes zamířil k výslechu kvůli kauze Nagyová a trafikách pro rebely z ODS. Právník jednoho z nich, Petra Tluchoře, však tvrdí, že Kalousek u výslechu popřel jakoukoli spoluúčast na rozdělování "nezákonných" výhod pro exposlance ODS, kteří podle policie vyměnili poslanecké mandáty za teplá místečka ve státních firmách.

Premiér Nečas se v kauze trafik pro rebely z ODS pořádně ušpinil, je tu však jiný pan Čistý! Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dnes prý při policejním výslechu uvedl, že s exposlancem ODS Petrem Tluchořem nejednal o výměně postů ve firmách za složení mandátu. ČTK to řekl advokát Tluchoře Marek Nespala, který se výslechu účastnil.

Kalousek vypovídal jako svědek v případu, ve které policie obvinila tři někdejší poslance ODS Tluchoře, Fuksu a Šnajdra a také Nečasova šéfku kabinetu Janu Nagyovou kvůli údajné politické korupci.

Kalousek prý "naprosto věcně a profesionálně" vysvětlil policii veškeré postupy při obsazování postů ve firmách s majetkovou účastí státu. "Z výslechu vyplynulo, že pan ministr jako jediný akcionář nemohl být ovlivněn v rozhodnutí někoho instalovat, či neinstalovat," řekl advokát.

Právník připustil, že Tluchoř se s Kalouskem scházel, údajně to ale byla pouze politická jednání ve Sněmovně mezi Kalouskem jako předkladatelem balíku zákonů a Tluchořem jako poslancem. "O postech nejednali," dodal Nespala.

Kalousek se pak později nechal v ČT slyšet, že i když se sám rozdělování postů neúčastnil, jde podle něj o "konstrukci státního zástupce" a o žádnou korupci nešlo. Nabídky míst pro rebely prý navíc přišly podle Kalouska až po složení jejich mandátů a odpovídaly jejich profilům.

Doporučujeme
marketkamotarova ( 21. června 2013 19:42 )

Hoj! Nedávno vznikla ojedinělá metoda, jak vydělat peníze - skvělé na léto, když je hodinka, dvě času... Pro mě to je skvělá možnost výdělku a jsem tím fascinována. Nad poměry si díky tomu sice nežiju, ale dokud můžu, tak si tu chvilku na sebrání volných zlaťáků najdu Píše o tom na Peterblog.wz.sk

karlos107 ( 21. června 2013 13:50 )

Křišťálově čistý Kalousek ??? To bych zase tak nevrdil. Větší servilní špínu jsem neviděl. I na něj dojde. Za genocidu na českém lidu !! Parchant zlodějský. Prohlásil na chodbě posl.sněmovny ... republika je rozkradená, teď dojdou na řadu občané.

enriko ( 21. června 2013 10:17 )

Jančura toho už nakecal, jen se divím, ža ho někdo může ještě brát vážně.

enriko ( 21. června 2013 10:16 )

Pokud do teď nemáš kariéru, tak už ji asi neuděláš. Když jsi je volil před lety, tak ti zřejmě nebude 25 roků.

enriko ( 21. června 2013 10:14 )

To jsou jen hloupé hospodské kecy.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa