Místopředseda ČSSD Michal Hašek (37): Zeman nás možná překvapí!

Hašek si netroufá Zemanovo řešení k současné vládní krizi ani odhadnout.
Autor: red - 
19. června 2013
06:34

Druhý muž sociální demokracie, hejtman Michal Hašek, se včera ve Sněmovně sešel s novináři. Podle něj už dál nemůže existovat vláda stylu „díky za každé nové ráno“.

Stále trváte na předčasných volbách?

Myslím si, že lidé, když se dívají na dnešní politiku, už těžko nacházejí alespoň trochu slušná slova. Prodlužování této agonie bude znamenat radikalizaci společnosti. My chceme, aby lidé měli možnost co nejdříve znovu rozdat karty.

Kdy máte v plánu sejít se s prezidentem Milošem Zemanem?

Pan prezident avizoval, že jednání s lídry politických stran proběhnou o víkendu, a to v Lánech. Mohu říci, že za sociální demokracii pojedeme vyjednávat ve složení Bohuslav Sobotka, jako předseda ČSSD, a já jako statutární místopředseda. Pozváni jsme na sobotu.

Co podle vás pan prezident nyní učiní?

Nechci předbíhat, ale Miloš Zeman je také mistr překvapení, uvidíme, jestli nás všechny a celou politickou scénu nepřekvapí nějakým výjimečným či netradičním řešením.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kuna ( 19. června 2013 12:28 )

At je to Petr nebo Pavel je to pořád v lidech a o lidech.Není to vůbec o stranické příslušnosti , je to jen v lidech.Strana ODS ač pravicová totálně selhala , stáhla nás ke dnu , není mezi nimi jediný člověk který by nebyl zkorumpovaný a který by si na korupci nezákladal politickou karieru.Nejsou politický vzdělaní nemají proto žádný vztah ke své vlasti , nectí principy politiky , hájí jen své zájmy ve svůj prospěch .Strana ODS je toho jasným důkazem.

kuna ( 19. června 2013 12:14 )

Diktatura rudá nebo modrá vyjde na stejno , pořád to je diktatura jedné jsme se zbavili a druhá nejsou jako oni a tak přitvrdili .Do hajzlu s nimi.

kuna ( 19. června 2013 12:10 )

Tím není nikdo v současném sloŽení strany ODS

rentierskej ( 19. června 2013 11:59 )

možná to chce nehnípat u pc. já na pracáku nikdy nebyl - protože hnípu u pc.

rentierskej ( 19. června 2013 11:57 )

fuj, až jsem se orosil!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud