Václav Klaus: Prezidentské volby jsou debakl pravice a jasná prohra ODS!

Prezident Václav Klaus
Prezident Václav Klaus  (Autor: Blesk - Martin Hurda)
Autor: INT, lm - 
13. ledna 2013
10:40

Václav Klaus při posledním rozhovoru rozhodně nešetřil svou bývalou ODS, tak jako to učinil předseda strany a premiér Petr Nečas ve vystoupení po prohře stranického kandidáta Přemysla Sobotky v prvním kole voleb. Novinářům prezident řekl, že výsledek voleb je jasný debakl pravice a prohra ODS.

Jen díky půl procentu Přemysl Sobotka předstihl Janu Bobošíkovou ze strany Suverenita a neskončil v závodě o Hrad poslední. Z debaklu svého kandidáta bylo vedení ODS na tiskové konferenci po volbách značně v rozpacích.

Sobotka svou prohru uznal, Nečas se vymlouval na "vysavače hlasů" Jana Fischera, ale prohru ODS přímo nepřiznal. Oba podpořili v druhém kole předsedu TOP09 a stávajícího ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.

"Tyto volby byly největším debaklem pravice vůbec v postkomunistické historii naší země. Tím hodně trpím. Je třeba s tím něco udělat," citují Klause Novinky.cz.

"Byla to strašlivá prohra ODS, vyhrála dominantně levice. Jsem z toho smutný. ODS tyto volby zásadním způsobem podcenila. (...) Jestli nechal všechny chladným výsledek krajských voleb před několika měsíci, tohle je druhá věc v řadě, ze které by mělo něco vyplynout," neváhal zkritizovat svou bývalou stranu prezident.

Václav Klaus také razantně odmítl, že by se na špatném výsledku kandidáta ODS podepsala i nedávno vyhlášená amnestie, která je často terčem kritiky. "Ať nikdo nehraje takové hrátky. Až horké hlavy vychladnou, pochopí se, že šlo o racionální, správný a promyšlený krok," řekl Klaus.

 

mon1itor ( 15. ledna 2013 07:19 )

Klaus nebyl dobrý prezident,lhal,mlžil a kradl pera,Karel bude lepší,možná nejlepší prezident ČR všech dob,jeho velikou výhodou je že mu neni rozumět,ale myslí to dobře,což dokazuje v parlamentu,i ve vládě s celou svojí stranou TOP 09

hopsinka ( 14. ledna 2013 23:52 )

A nezačalo to třeba tím,že někdo tvrdil, že nezná rozdíl mezi čistými a špinavými penězi? Nebo třeba zvolání: Více takových Kožených.Přesně tehdy jsem dospěla k názoru, že tady v ČR není pravice ale docela obyčejné svinstvo.Václave, největší umění je prý odejít včas.A ve Vašem případě mám pocit,že je 5 minut po dvanácté.Vždyť Vaše podpora ani tomu Zemanovi mediálně vůbec nepříspívá.Debakl toho, čemu říkáte pravice/ ale politika pravicová nebyla/jste začal realizovat Vy!!

rudyptak48 ( 14. ledna 2013 15:22 )

Jestli jsem já hňup, co seš poto ty, krávo nebeská, že tomu blbci ještě fandíš? A tomu se s chtí zasměju...

zadnice ( 14. ledna 2013 11:22 )

Hlavní důvod všech neúspěchů a to nejen ve volbách jste Vy!!!

husqarnowicz ( 14. ledna 2013 07:56 )

Ano, máš pravdu . Nejlepší bude, až vypustí poslední prd, a pěkně ztuhle bude ležet v truhle. Mrtví nekoušou!

Zobrazit celou diskusi