Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Nekandidujte. Kvůli KSČ a mým dětem! Říká Fischerovi zpěvák Support Lesbiens

Zpěvák Kryštof Michal se opřel do prezidentského kandidáta Jana Fischera
Zpěvák Kryštof Michal se opřel do prezidentského kandidáta Jana Fischera  (Autor: Archiv Blesku, ČTK)
Autor: simao, INT - 
8. ledna 2013
05:00

Zpěvák Support Lesibens Kryštof Michal se připojil ke kritice prezidentského kandidáta Jana Fischera a jeho komunistické minulosti. Navázal tak na útoky herce Tomáše Hanáka, nebo kouzelníka Žita 44, tedy Daniela Landy.

Jan Fischer toho kvůli své komunistické minulosti, kdy byl řadu let členem KSČ, schytal před prezidentskými volbami již požehnaně. Po Praze se objevila Fischerova antikampaň, upozorňující dokonce na billboardech na jeho "rudou minulost", naváželi se do něj herec Tomáš Hanák, tak i zpěvák a příležitostný kouzelník Daniel Landa. 

Zatím poslední veřejný útok přišel od zpěváka skupiny Support Lesbiens Kryštofa Michala. Ten upozornil na Fischerovo dřívější vyjádření pro média, že do KSČ vstoupil kvůli dětem: "Já jsem v 80. letech vyrůstal, ale můj otec do KSČ nevstoupil - myslím, že právě kvůli nám, svým dětem," odsoudil Fischera zpěvák.

"Nejste jediný, kdo šlápnul vedle. Ale ti ostatní nechtějí být prezidentem," sdělil ve videu Michal a zdůvodnil tak vlastně, proč se jej rozhodl natočit. I když jen částečně. Ten pravý důvod se skrývá za následující prosbou, byť poměrně ostrou: "Prosím nekandidujte, kvůli mým dětem."

Jan Fischer se již dříve nechal slyšet - i na chatu v redakci Blesk.cz - že své komunistické minulosti lituje. Jenže stalo se. A tak nyní možná i proto ztrácí v průzkumech i hlasování čtenářů Blesku na svého patrně úhlavního soka v prezidentské volbě - Miloše Zemana.

V KSČ byli oba hlavní kandidáti

Někdejší šéf úřednické vlády Fischer se přitom snaží navodit dojem, že se z chyb minulosti poučil. A tvrdí, že se to projevuje "třeba i v tom, že by mě nikdy nenapadlo jít prosit o podporu na sekretariát KSČM, či kterékoli jiné politické strany." Jasně tak naráží na fakt, že o podporu současných komunistů vyrazilo žádat hned trio kandidátů Dienstbier - Bobošíková - Zeman.

Fischer byl přitom členem KSČ v letech 1980 až 1989. Zeman byl v této straně mezi roky 1968 a 1970.

Legenda Čáslavská odsoudila Fischera i Zemana

I proto, že v KSČ byli oba hlavní adepti na "hradního pána", promluvila před přímou prezidentskou volbou i legenda světa sportu - olympijská vítězka Věra Čáslavská: "Nechci, aby prezidentem mé milované vlasti byl bývalý člen zločinné strany. Vím, že mnoho slušných lidí pod tlakem okolností do strany vstoupilo a dnes toho i litují. Ti však nekandidují na prezidenta," shodla se na dálku myšlenkově se zpěvákem Kryštofem Michalem.

jakub-moravec ( 31. ledna 2013 06:37 )

Gogo zdravíčko,jak se vede? Vidím že pořád ještě válčíte s Vencou,měli byste oba dva zahodit válečnou sekeru a zakouřit si dýmku míru.Máte bolševické názory,proto nemůžete Vencu pochopit.Raději nám zase napište nějakou pěknou básničku z první republiky. A kdybyste náhodou nevěděli kolik toho Zeman nakrad,tak tady něco o tom vím. Zeman prodal naše banky do zahraničí a rok co rok přicházíme o 50-70 miliard zisku. Českou spořitelnu prodal do Rakouska, IPB prodal do Belgie přes ČSOB za 1 Kč a připravil stát cca o 50 miliard Kč. Do Škody Plzeň Zeman dosadil Romana, který připravil stát téměř o 20 miliard. Za svého nástupce dosadil Grosse a pak Špidlu, který prodal MUS za 554 milionů panu Ko- láčkovi a ten obratem Tykačovi za 10 mld. Peníze z ruského dluhu se cestou z Moskvy do Prahy ztratily a nikdo nebyl potrestán Stačí vám to a nebo mám pokračovat?

gogo ( 10. ledna 2013 18:14 )

V Americe jsem již chlapče byl. Před několika roky. Ve skutečné Americe. Na pozvání mých přátel tam žijících.. Pobyl jsem tam několik měsíců a tak jsem něco viděl, něco navštívil a něco pochopil.. Byl jsem i na Aljašce i na Floridě... A pokud mohu poznání z této poměrně dlouhé soukromé návštěvy shrnout do několika vět, tak bych řekl asi toto : Nádherná a téměř nekonečná příroda všeho druhu, slušní a poměrně přátelští lidé, ale již bohužel silně konsumní a líní a obézní, ale hlavně neuvěřitelně (NEUVĚŘITELNĚ!) již podléhající reklamám všeho druhu včetně politickým a již téměř samostatně nemyslící.. A také jsem měl občas pocit, že se jedná téměř o policejní stát.. Kdekoliv jsme se dopustili byť nepatrného prohřešku (o trochu rychlejší jízda autem, posezení na louce,která neměla oplocení atd. byli u nás policajti nejpozději do deseti minut. To mě dost šokovalo. Na rozdíl od opaku, který je zase u nás.. Ale nicméně Ti chlapče za pozvání děkuji. I když je bohužel také jen anonymní.. A abych byl slušný, nebudu ho v tomto příspěvku komentovat … Ale možná, že se k němu někdy později vrátím…

venxa ( 10. ledna 2013 16:50 )

Gogo uz nech tech blbejch kecu a prijed se podivat jak muj "virtualni" svet vr skutecnosti vypada. Prijed nekdy v lete kdyz je zde krasne teplo. Staci kdyz mi das cilo letu do Toronta. Ja te na letisti vyzvednu a kdyz se budes chovat slusne tak te muzu ubytovat v mem baraku. Mista tu mam dost a mam na to kaky.

gogo ( 10. ledna 2013 15:12 )

Ty stále, chlapče buzený ještě v roce 2013 (!) panickým strachem z komunistů, nedokážeš pochopit jednu základní věc : že i lidé, kteří nejen komunisty nebyli, ale měli s nimi třeba navíc i problémy, mohou vidět v období "budování socialismu" řadu pozitiv, které dnes v tomto státě zoufale chybí. Přece si nemůžeš myslet, že paměť a soudnost mají jen komunisté. To snad ne. A jak jinak ? Kolik jsi dnes picnul komunistů ? Pardon - bažantů ? A co cigára od indiánů ? Dobrý ? A jak na Floridě ? Již jsi tam dorazil tím svým bourákem ? A je tam teploučko, viď ? Přeorientuj se na psaní povídek, kde by jsi mohl dnes tento svůj "talent" zpeněžit... Tady mrháš časem ... Zde jsi v kanále či v žumpě...

venxa ( 9. ledna 2013 23:29 )

Ale,ale gogo, a copak jsi mel za problemy? Snad neudelali chlupaty staru po ranu npu hospodach a nedali lopatu do ruky?

Zobrazit celou diskusi