Sestra Kim Čong-una zaútočila na Zelenského: „Bylo by lepší, kdyby včas odstoupil“

Autor: DVL, lig - 
8. října 2024
09:12

Sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una Kim Jo-čong reagovala na slova ukrajinského prezidenta Zelenského, kdy na Valném shromáždění OSN označil Severní Koreu za komplice Ruska ve válce na Ukrajině. „Nevím, čeho víc se dá dosáhnout soucitem a lítostí, ale pro světový mír a stabilitu by bylo lepší, kdyby včas odstoupil," nechala se slyšet a další nelítostnou kritikou rozhodně nešetřila. Informoval o tom server Newsweek.

Sestra Kim Čong-una se obořila na prezidenta Volodymyra Zelenského poté, co označil Severní Koreu za komplikace v ruské invazi na Ukrajině.

Zelenskyj měl ve čtvrtek projev na Valném shromáždění OSN, kde řekl: „Rusko nemá žádný legitimní důvod, vůbec žádný, proč dělat z Íránu a Severní Koreje de facto spolupachatele ve své zločinné válce v Evropě – s jejich zbraněmi, které nás zabíjejí, zabíjejí Ukrajince a pomáhají Putinovi krást naši zemi našim lidem.“

Kim Jo-čong, členka Komise pro státní záležitosti KLDR, v neděli reagovala na jeho výroky, které přinesla zpravodajská služba Rádio Svobodná Asie, která citovala Korejskou centrální zpravodajskou agenturu.  

Sestra severokorejského lídra prohlásila: „Je absurdní vinit naši zemi, že je ‚komplicem‘ ve válce na Ukrajině, kde zlý Zelenského gang vraždí nevinné Rusy, používá nekvalitní zbraně dodávané USA a Západem, je to bláznivá politická provokace, kterou nelze ničím ospravedlnit.“

Jo-čong pokračovala: „Svět začíná být unavený Zelenského skoupými triky. Nevím, čeho víc se dá dosáhnout soucitem a lítostí, ale pro světový mír a stabilitu by bylo lepší, kdyby včas odstoupil, než bude příliš pozdě.“

21:50
3. 10. 2025

Vážení čtenáři, děkujeme za pozornost. Čerstvé zprávy opět přineseme v sobotu, dobrou noc. 

21:08
3. 10. 2025

Při ruském dronovém útoku v Doněcké oblasti dnes zemřel francouzský fotožurnalista Antoni Lallican. S odvoláním na novinářské organizace a ukrajinské úřady o tom informovala agentura AFP. Jeho úmrtí potvrdil i francouzský prezident Emmanuel Macron. Při stejném incidentu utrpěl zranění také ukrajinský novinář Heorhij Ivančenko.

20:38
3. 10. 2025

„Čeká Ukrajinu nová hrozba, dokáží odpůrci Ukrajiny zvítězit ve volbách v Česku?“, ptá se v titulku k textu o českých parlamentních volbách server RBK-Ukrajina. Výsledek hlasování může ovlivnit zahraniční politiku členské země Evropské unie a NATO, která dosud důsledně podporovala Ukrajinu, zdůrazňuje zpravodajský server.

Zobrazit celý online

Video  Ruská invaze na Ukrajinu. Jak to celé začalo?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa