Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Kyjev chce zlikvidovat Putina, potvrdil zástupce šéfa ukrajinské rozvědky

Autor: ČTK, swp - 
25. května 2023
21:00

Ruský prezident Vladimir Putin je v čele seznamu lidí, které chce Ukrajina zabít, řekl německému listu Die Welt zástupce šéfa ukrajinské vojenské rozvědky Vadym Skibickyj. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov reagoval, že Putinovi nic nehrozí, protože ruské tajné služby „vědí, co dělají“.

Kyjev chce podle Skibického Putina odstranit, protože šéf Kremlu „koordinuje vše, co se děje, a o všem rozhoduje“. „Putin si všímá, že se k němu dostáváme blíž a blíž, ale možná, že se bojí i toho, že ho zavraždí jeho vlastní lidi,“ prohlásil také Skibickyj.

Mluvčí Kremlu v reakci na Skibického prohlášení označil Ukrajinu za „teroristický režim“ s „teroristickými cíli“. Podle agentury TASS také navázal prohlášením, že ruská „speciální vojenská operace“ je nadmíru oprávněná a víc než nutná. Speciální vojenskou operací ruští představitelé nazývají invazi na Ukrajinu, kterou Moskva rozpoutala před více než rokem.

14:33
Dnes

Severoatlantická aliance má v současné chvíli k dispozici jen asi pět procent kapacit protivzdušné obrany nezbytných k účinné ochraně východního křídla NATO. Nedostatek systémů potřebných pro případ války odhaluje zranitelnost aliance a Evropy, píše deník Financial Times (FT) s odkazem na interní analýzu bloku.

14:15
Dnes

Po sérii záhadných požárů a útoků na infrastrukturu v Pobaltí, Německu a Velké Británii jsou bezpečnostní služby v Evropě ve střehu před potenciální novou zbraní ruské války – žhářstvím a sabotážemi, napsal zpravodajský server The Guardian.

14:00
Dnes

Země NATO v posledních dnech a týdnech vyvolávají další napětí a provokují Ukrajinu, aby pokračovala v nesmyslné válce s Ruskem, prohlásil dnes mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Ruská vojska zaútočila na Ukrajinu v únoru 2022, obsadila část jejího území a ve vojenské agresi vůči sousední zemi pokračují. Západní spojenci Kyjeva napadenou zemi podporují mimo jiné dodávkami zbraní.

Zobrazit celý online

Video  Zkáza Bachmutu zachycená z dronu 
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa