Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Polojasno, déšť 26°C

Putinova údajná milenka se ukázala na veřejnosti: Obklopená ochrankou se fotila s ukrajinskými dětmi!

Autor: rc, swp - 
9. května 2023
14:12

Po dlouhé době se objevila na veřejnosti údajná milenka ruského prezidenta Alina Kabajevová (39). Olympionička se ukázala na gymnastické akci pro ukrajinské děti z anektovaných oblastí. Minulý měsíc se ukázala na podobné akci v Soči, kde ji doprovázela početná ochranka. Spekuluje se, že Kabajevová usiluje o prominentní místo v politice.

Bývalá gymnastka má mít s Vladimirem Putinem poměr už od roku 2008, kdy ještě byl ženatý s Ljudmilou Očeretnou. Dvojice spolu dokonce má mít dvě děti. Jedno z nich se mělo narodit v roce 2015 ve Švýcarsku a druhé v roce 2019 v Moskvě.

Putin Kabajevové údajně koupil ve Švýcarsku dům s výhledem na Ženevské jezero. Vztah mezi bývalou olympioničkou a hlavou státu je v Rusku veřejným tajemstvím. Státní média mají zakázáno o jejich mileneckém poměru psát.

Kabajevová prý dokonce s Putinem sdílí několik jeho nemovitostí, včetně paláce ve Valdaj na severu Ruska a u Gelendžiku, jenž má výhled na Černé moře. Právě ten se nachází zhruba 160 kilometrů od hranic s Ukrajinou, kde ruská vojska páchají zvěrstva.

Kabajevová se po dlouhé době objevila na veřejnosti. Bývalá gymnastka se zúčastnila sportovní akce zvané Jegenij pohár v Omsku na Sibiři. Gymnastické soutěže se zúčastnily i děti z částí Ukrajiny anektovaných Ruskem. Kabajevová rozdávala úsměvy, fotila se s dětmi i členy poroty. Na Sibiř odletěla s početnou ochrankou.

Ostře střežená byla rovněž při akci, kterou navštívila minulý měsíc v gymnastickém centru v Soči, na kterou přišla i předsedkyně Rady federace Federálního shromáždění Ruské federace Valentina Matvijenková (74). Podle informací britského deníku Daily Mail se spekuluje, že Kabajevová usiluje o vysokou funkci v politice. Jednou z teorií je, že by mohla i údajně nahradit Matvijenkovou po jejím odchodu do důchodu.

22:27
3. 10. 2023

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že jeho protiletecká obrana u pobřeží Krymu sestřelila ukrajinskou protilodní střelu Neptun. Moskvou dosazený gubernátor Sevastopolu Michail Razvozžajev informoval, že trosky ze zneškodněného ukrajinského dronu poškodily obytný dům. Několik oken se rozbilo, nikomu se ale nic nestalo. Razvozžajev také napsal, že na místo vyjeli specializovaní záchranáři, aby rozhodli, jak z místa odstranit výbušná zařízení.

21:18
3. 10. 2023
!

Evropská unie se chystá formálně zahájit přístupové rozhovory s Ukrajinou již před koncem roku. S odvoláním na své diplomatické zdroje to dnes napsal bruselský web Politico, podle něhož by krok měli schválit lídři unijních zemí na prosincovém summitu.

EU udělila Ukrajině postavení kandidátské země loni v červnu. Kvůli ruské agresi tak učinila nezvykle rychle, jen několik měsíců po podání žádosti. Dalším formálním krokem má být zahájení přístupových rozhovorů, které by Kyjev rád otevřel ještě letos. Zatímco velká část unijních států včetně Česka jejich rychlý start podporuje, některé země nabádají k opatrnosti.

„Cílem je v prosinci dosáhnout politické shody na otevření rozhovorů,“ řekl Politiku jeden z diplomatických zdrojů. Základem pro to má být hodnocení pokroku uchazečských zemí včetně Ukrajiny, které Evropská komise zveřejní v listopadu. Pokud Kyjev docílí posunu v sedmi sledovaných kritériích včetně posilování právního státu či boje proti korupci, komise podle diplomatů doporučí zahájení rozhovorů. Zdroje serveru tvrdí, že pro členské země pak bude složité hledat důvody, proč rozhovory nezahájit.

20:52
3. 10. 2023
!

Ruská prokuratura žádá devět a půl roku vězení pro bývalou novinářku státní televize; Marina Ovsjannikovová se loni proslavila svým protestem proti ruské invazi na Ukrajinu v živém televizním vysílání. Podle serveru Mediazona prokuratura chce Ovsjannikovovou poslat v nepřítomnost před soud kvůli šíření lživých zpráv, což je termín, který se vztahuje na jakékoliv informace o ruské válce proti Ukrajině, jež jsou v rozporu s narativem prosazovaným Kremlem.

Ovsjannikovové, která loni v březnu vtrhla během vysílání do televizního studia s transparentem s nápisem „Zastavte válku“ a „Lžou vám“, se později podařilo dostat se s dcerou z domácího vězení a utéct do jisté evropské země.

Svoji první protestní akci provedla loni v březnu. Obžaloba z šíření lživých zpráv se týká protestu z loňského července, kdy stála na nábřeží naproti Kremlu s transparentem, na kterém ruského prezidenta Vladimira Putina označila za vraha a jeho vojáky za fašisty, píše agentura Reuters.

Zobrazit celý online

Video  Zajatci užívající si čerstvé ovoce.  - Twitter
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud