Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Celebrity na Ukrajině: Nejen Orlando Bloom. Které světové hvězdy se sešly se Zelenským?

 • Autor: Darina Jíchová - 
  29. 3. 2023
  05:00

  Do ukrajinského Kyjeva na návštěvu za prezidentem Volodymyrem Zelenským se od počátku války sjíždějí špičky světové politiky, mezi prvními tam zavítal například český premiér Petr Fiala, a to už v březnu 2022, mezi posledními pak třeba japonský premiér Fumio Kišida. Za Zelenským však nejezdí jen politikové, ale také umělci. Nedávno se setkal například s hercem Orlandem Bloomem, jako velvyslanec UNICEFu řešil herec hlavně dopad války na ukrajinské děti, stejné téma Bloom rozebíral před odjezdem do Kyjeva i s českým prezidentem Petrem Pavlem.

 • 1.Orlando Bloom

  Ve středu 22. března se Bloom sešel s Pavlem, jednali společně o dopadech ruské krvavé války na ukrajinské děti. „Je důležité nezavírat oči před válečnými zločiny páchanými na ukrajinských dětech,“ komentoval český prezident na svém instagramu. O pár dní později dorazil Bloom na Ukrajinu, jeho kroky vedly jak mezi děti, tak na schůzku se Zelenským.

  Herec Orlando Bloom jednal se Zelenským o ukrajinských dětech zavlečených do Ruska Herec Orlando Bloom jednal se Zelenským o ukrajinských dětech zavlečených do Ruska | Reuters

 • 2.Bono a koncert v metru

  V květnu na Ukrajinu zamířil legendární zpěvák Bono a kytarista The Edge z irské rockové skupiny U2, pár dorazil i na pozvání Zelenského a nakonec z toho byl překvapivý koncert v kyjevském metru, které sloužilo a slouží jako kryt před ruskými nálety.

  Iirští U2 zahráli v kyjevském metru. Iirští U2 zahráli v kyjevském metru. | Twitter: Good Morning Ukraine

 • 3.Herci s humanitární misí

  Také velvyslanci dobré vůle a ambasadoři OSN jako herec Ben Stiller či herečky Angelina Jolie a Jessica Chastainová navštívili válkou zmítanou zemi. Stiller i Chastainová mluvili rovněž se Zelenským v jeho kanceláři v Kyjevě. Přestože Stiller a ukrajinský prezident si při uvítání vyměnili úsměvy a vtipy, jejich hovor byl vážný. Zelenskyj s hollywoodskými hvězdami sdílel horory, které ukrajinský národ prožívá.

  Herečka Jessica Chastainová během setkání s ukrajinským prezidentem Zelenským. Herečka Jessica Chastainová během setkání s ukrajinským prezidentem Zelenským. | reprofoto/instagram

  Zelenskyj na svých sociálních sítích vyzvedl, že setkávání se s mediálně známými osobnosti je důležité i proto, aby svět věděl, čeho všeho se Rusové na Ukrajině dopouštějí.

 • 4.Hvězdy na Ukrajině

  Také herci Liev Schreiber, Jean-Claude Van Damme anebo držitel ceny Oscar Sean Penn vyjeli na Ukrajinu. Penn dokonce natáčí dokument o ukrajinském prezidentovi a jeho zemi, která se statečně brání ruskému nepříteli. Penn Zelenskému předal svého Oscara s tím, že prezident mu jej vrátí, až Ukrajina zvítězí.

  Americký herec Sean Penn předal Zelenskému svého Oscara. Trofej mu má vrátit poté, co Ukrajina zvítězí Americký herec Sean Penn předal Zelenskému svého Oscara. Trofej mu má vrátit poté, co Ukrajina zvítězí | Reprofoto Youtube

 • 5.Zelenskyj na Netflixu

  Nejsou to jen herecké a pěvecké hvězdy, za Zelenským jezdí i novináři, nebo úspěšní byznysmeni. Do Kyjeva na podzim dorazil například ostřílený americký moderátor, který s ukrajinským prezidentem natočil hodinové interview, to je ke zhlédnutí na platformě Netflix s názvem: Mého dalšího hosta nemusím představovat. Pozornosti médií neuniká ani první dáma Olena Zelenská, ta zase přijala světoznámou fotografku Annie Leibovitzovou, která ji vyfotila pro Vogue.

  Zelenskyj rovněž mluvil také s miliardářem Richardem Bransonem, který do Kyjeva dorazil loni v červnu.

  15:26
  Dnes

  „Hlas Turecka je důležitý, a to i pokud jde o stažení okupačních jednotek z ukrajinského území a návratu našich nezákonně uvězněných občanů (z Ruska), zejména krymských Tatarů, a dalšího pokračování obilné dohody,“ napsal na sociálních sítích ukrjinský prezident Volodmyr Zelenskyj. S turekcým pretidentem Recepem Erdoganem hovořil o „humanitárních a ekologických důsledcích ruského teroristického útoku na Kachovskou přehradu, zejména o rizicích pro Záporožskou jadernou elektrárnu“. Tureckému prezidentovi předal seznam naléhavých potřeb Ukrajiny při pomoci po katastrofách.

  15:11
  Dnes

  Mezinárodní veslařská federace se rozhodla umožnit sportovcům s ruským a běloruským pasem startovat pod neutrálním statusem na zářijovém mistrovství světa v Bělehradu. Informovala o tom na svém webu po zasedání výkonného výboru.

  15:03
  Dnes

  Náměstí Václava Havla v Praze bude nově zdobit strom přání a modliteb nejen za Ukrajinu. Instalaci s názvem Já je já skrze druhého představí dnes odpoledne autoři Alexandra Vajdová a Dominik Lang, přístupná bude do 18. června. Součástí expozice bude i výstava velkoformátových fotografií německého fotografa Philippa Spaleka.

  Zobrazit celý online

 • 6.Nenáviděný Joffrey v Kyjevě

  V únoru se v jednom z kyjevských divadel účastnil hereckého workshopu také herec Jack Gleason, kterého proslavila hra nenáviděného prince a následně krále Joffreyho v seriálu Hra o trůny.

  Herec Jack Gleason v Kyjevě. Herec Jack Gleason v Kyjevě. | reprofoto/tiktok

  Ukrajinu navštívilo mnoho osobností, které upozorňují na utrpení ukrajinského lidu, mimo zmiňované například i zpěvačka Ellie Gouldingová, frotman skupiny Massive Attack Robert Del Naja, televizní osobnost Bear Grylls. Francouzský filozof Bernard-Henri Lévy, španělský šéfkuchař José Andrés, astronaut Scott Kelly a mnoho dalších proudí na Ukrajinu, aby přinesli svědectví, jak zemi zasáhla válka.

  Video  Angelina Jolie na Ukrajině: Sirény ji vyhnaly prchnout do bezpečí  - Lviv.Media, reuters
  Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa