Sobota 1. dubna 2023
Svátek slaví Hugo, zítra Erika
Zataženo, déšť 13°C

Děs u Bachmutu: Je to „mlýnek na maso“! Průměrná životnost vojáka na frontě jsou 4 hodiny, říká bojovník

Autor: DVL, swp - 
24. února 2023
16:00

Bachmut platí aktuálně za oblast, kde se svádí nejtvrdší a nejkrvavější boje v době, kdy válka na Ukrajině trvá již rok. Američan bojující v přední linii na Ukrajině promluvil o tom, jak je bojiště v Bachmutu děsuplné, píše Newsweek.

Američan bojující v přední linii na Ukrajině promluvil o tom, jak je bojiště v Bachmutu děsuplné.

Rusko se blíží ke svému ročnímu výročí „zvláštní vojenské operace“, kterou zahájilo proti Ukrajině v únoru 2022. Jak se zimní počasí vytrácí a blíží se jaro, vojenští experti spekulují o obnovení ofenzivy ruských sil. Frontové linie se přesunuly do Bachmutu – města na východní Ukrajině – v červenci 2022 a podle bývalého amerického námořníka Troye Offenbeckera je místo hrůzostrašné.

Offenbecker, který bojuje v ukrajinské Mezinárodní legii složené ze zahraničních vojáků, řekl novinářům, že když ukrajinský voják bojuje na frontě v Bachmutu, jeho délka života je jen kolem čtyř hodin.

„Je spousta obětí. Předpokládaná délka života je v přední linii kolem čtyř hodin,“ řekl voják.

„Mlýnek na maso“

Offenbecker uvedl, že Bachmutu se kvůli děsivým scénám přezdívá „mlýnek na maso“ a boje popsal jako „chaotické“.

Boje v Bachmutu zesílily, protože tam od loňského léta Rusko nasměrovalo své síly, aby obsadilo město. Ale stejně jako mnoho jiných případů během války se Rusko setkalo s prudkým odporem ukrajinských jednotek. Offenbecker si však není jistý, jak dlouho ukrajinští vojáci dokážou město udržet. 

Zprávy z obou stran si vyžádaly těžké ztráty. Navzdory zprávám, že Rusko se ve válce potýká s ubývajícím vybavením a nevycvičenými vojáky, Offenbecker řekl, že útoky Rusů probíhaly v Bachmutu „nonstop“ a dělostřelectvo přicházelo „ve dne v noci“.

Mark Cancian, bývalý plukovník námořní pěchoty Spojených států a hlavní poradce Centra pro strategická a mezinárodní studia, řekl, že bitvy v Bachmutu připomínají první světovou válku. „V první světové válce se linie příliš neposunula, ale došlo k obrovskému opotřebení,“ řekl Cancian.

Pokud by byl Bachmut dobyt Rusy, bylo by to první velké vítězství Kremlu od loňského léta. Rusové však čelili silnému odporu. Ukrajina odolala mnoha ruským útokům s pomocí spojeneckých zemí, jako jsou Spojené státy, ale politici začínají váhat, zda by Ukrajině měla být poskytnuta další pomoc.

Americký Institut pro studium války (ISW) se domnívá, že Rusko v nejbližší době nedokáže Bachmut obsadit. Navzdory brutálním bojům ISW oznámilo, že se nezdá, že by Rusko „zrychlovalo tempo svého postupu“.

23:28
31. 3. 2023

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra v brzkých ranních hodinách. Přejeme dobrou noc.

23:10
31. 3. 2023

V Avdijivce podle agentury Unian stále zůstává několik stovek civilistů, kteří přežívají převážně ve sklepích. Výbuchy nebo ostřelování jsou tam na denním pořádku. Podle hodnocení analytiků z amerického Institutu pro studium války z minulého týdne přesměrovaly ruské síly svoji hlavní pozornost z Bachmutu, o jehož dobytí se marně snaží už řadu měsíců, právě na Avdijivku.

22:44
31. 3. 2023

Podle šéfa doněcké regionální správy Pavla Kyrylenka bylo při ostřelování Andijivky zabito 5měsíční dítě a jeho babička. Matka a otec dítěte byli zraněni. „Tragédii se dalo předejít: právě včera policisté znovu přesvědčovali matku dítěte, aby myslela na syna a odešla. Ani to však bohužel nevedlo ke kýženému výsledku - žena opět rozhodně odmítla odejít na bezpečnější místo. A dnes se stalo nenapravitelné. Bohužel se evakuace stále některým lidem zdá nepochopitelná a zbytečná. Ale je to jediná věc, která nyní dokáže zachránit životy,“ řekl Kyrylenko. Informovalo o tom zpravodajství Nexta.

Zobrazit celý online

Video  Boje v Bachmutu (video)  - Twitter
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa