Ukrajinci přiznali, že zaútočili na Kerčský most?! „Prokecnout“ Rusům to měl ministr Kuleba

Autor: ČTK - 
14. října 2022
12:23

Ruští vtipálci ve falešném hovoru vylákali z ukrajinského ministra zahraničí Dmytra Kuleby přiznání, že Ukrajina stojí za útoky na Krymském poloostrově a v ruské Belgorodské oblasti. Informoval o tom list Vedomosti. Šéf ukrajinské diplomacie se k incidentu oficiálně nevyjádřil.

Telefonát s Kulebou vedl domnělý Michael McFaul, někdejší americký velvyslanec v Moskvě. Falešnému diplomatovi Kuleba mimo jiné řekl, že Kyjev připravuje protiofenzivu na jižní frontě, a to v blízké spolupráci se svými partnery, Spojenými státy a Británií.

„Krym není bezprostředním operačním cílem. Ale jestli se mě ptáte, kdo způsobuje výbuchy na Krymu nebo v Belgorodu, tak vám soukromě řeknu, že ano, jsme to my,“ řekl Kuleba v hovoru.

Video  Putinova chlouba v plamenech: Výbuch na Kerčském mostě  - Reuters
Video se připravuje ...

Kyjev se k zodpovědnosti za údery na ruském území a na Ruskem anektovaném Krymském poloostrově oficiálně nehlásí. Podle Ruska za útoky nicméně nepochybně stojí Ukrajina, na jejíž území ruská armáda podnikla letos v únoru invazi. Velkou pozornost přilákala zejména sobotní mocná exploze na Kerčském mostě, který spojuje ruskou pevninu s Krymem. Moskva tento týden uvedla, že za útokem stojí ukrajinské tajné služby. Ty ruské vyšetřování označily za absurdní a odmítly je komentovat.

Falešný telefonát podle agentury DPA zorganizovalo stejné duo ruských komiků, Vladimir Kuzněcov a Alexej Stoljarov přezdívaní Vovan a Lexus, kteří v létě napálili starosty tří evropských měst. Vedení Berlína, Vídně a Madridu při videohovorech jednalo s falešným starostou Kyjeva Vitalijem Kličkem.

Kuzněcov a Stoljarov jsou v Rusku známí svými falešnými telefonáty s politiky i mezinárodními celebritami. Komici podle DPA nedávno v rozhovoru uvedli, že spolupracovali s internetovou platformou patřící ruské státní společnosti Gazprom.

22:08
11. 8. 2025

Dobrou noc, vážení čtenáři, a děkujeme za sledování zpravodajství k ukrajinskému dění. Pokračovat bude zase od rána.

21:29
11. 8. 2025

Rusko přesouvá jednotky způsobem, jenž naznačuje přípravy nové ofenzívy, rozhodně se nechystá na klid zbraní, uvedl prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj.

20:17
11. 8. 2025

OBRAZEM: Rekruti - a rekrutky - 65. mechanizované brigády Ozbrojených sil Ukrajiny cvičí mezi slunečnicemi na cvičišti v Záporožské oblasti.

Zobrazit celý online

 

Video se připravuje ...
Další videa