Nikdo kromě Putina válku nepotřebuje, říká opoziční aktivista a naznačuje brzký pád režimu

Autor: štt - 
25. září 2022
14:07

Ruský opoziční aktivista Mark Fejgin soudí, že Putinův režim se začíná hroutit. Nemyslí si však, že politická změna přijde od nižších vládních představitelů ani zvenčí. Naopak se domnívá, že přijde z okruhu prezidentových spolupracovníků. Věří, že s výměnou prezidenta by byla válka ukončena.

„V Putinově okolí skutečně panuje chaos,“ řekl v rozhovoru pro TSN.ua ruský opoziční advokát Mark Fejgin. Podle něj u Rusů klesá důvěra nejen v prezidenta, ale v celé vedení země včetně vlády a armády.

Fejgin vidí dva důvody, proč by se Putinův režim mohl zhroutit. Prvním je vojenských neúspěch na Ukrajině. „Druhým důvodem je, že Západ začal být aktivnější,“ dodává advokát, který věří, že se v Rusku vznikne silná opozice k politickému převratu. Putin svou kredibilitu ztratil nejen rozpoutáním války, ale i strašením jadernými zbraněmi. 

„Lze pozorovat určité projevy nestability. Změna musí přijít shora směrem dolů,“ uvedl novinář. O Putinově okolí si nemyslí, že se jedná o jeden mocenský monolit, ale spíše o různá křídla, která mezi sebou mohou nakonec svést politický boj.

„Na Putinovo místo by mohli dosadit Mišustina. Jedná se o radikální křídlo, které by rádo upevnilo svou moc,“ uvažuje nahlas o současném představiteli ruské vlády. Jako další se nabízí skupina kolem Nikolaje Patruševa, jenž by na místo prezidenta mohl dosadit jednoho ze svých synů.

Novinář dále soudí, že oba by byli připraveni dělat ústupky a válku ukončit. „Hlavní překážkou je Putin. Nikdo kromě něj válku nepotřebuje,“ uzavírá Fejgin.

21:05
18. 10. 2025

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra v brzkých ranních hodinách. Přejeme vám dobrou noc.

20:55
18. 10. 2025

Ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr., zvolen za Spolu) uvítal pozitivní atmosféru jednání mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Uvedl to na síti X. 

18:47
18. 10. 2025

Nejméně 1076 kubánských občanů bojovalo nebo bojuje za Rusko na Ukrajině, to uvedla 15. října ukrajinská vojenská rozvědka pro deník Kyiv Independent. 96 z nich zemřelo nebo se pohřešuje v akci.

Zobrazit celý online

Video  Putin oznámil mobilizaci, akcie i rubl padají! Zeman předá metály a Tereza H. oznámila novinku  - Bára Horáková
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa