Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, sněžení -2°C

Zabavená jachta Putinova přítele jde do aukce: Na luxusní lodi dováděly i známé modelky

Autor: rc - 
23. srpna 2022
09:35

Luxusní jachta, na které byly hosty celebrity jako Kendall Jenner a Bella Hadid, jde do aukce! Loď Axioma patřila ruskému oligarchovi Alexandrovi Pumpjanskému a byla zabavena v březnu letošního roku na Gibraltaru po ruské invazi na Ukrajinu. Jedná se o první superjachtu letos zabavenou některému z ruských miliardářů, která jde do aukce.

Nového majitele hledá luxusní jachta Axioma. Obrovské plavidlo jde do aukce poté, co jej zabavily úřady na Gilbrataru v březnu letošního roku. Jachta byla zabavena v souvislosti se sankcemi, které západní země uvalily na ruské oligarchy kvůli invazi na Ukrajinu.

Jachta, která překypuje luxusem, dříve patřila ruskému miliardáři Alexandrovi Pumpjanskému. Ruský boháč je majitelem a předsedou společnosti OAO TMK, která se zabývá výrobou ocelových trubek pro ropný a plynárenský průmysl. Podle informací britského deníku BBC miliardář nesplatil americké bance JP Morgan půjčku, která má dosahovat výše 493 milionů Kč.

Axioma je první jachtou letos zabavenou některému z ruských oligarchů, která jde do aukce. Její hodnota je neuvěřitelných 1,8 miliardy Kč, ovšem podle The Sun se očekává, že se prodá za nižší cenu, jelikož bude k mání pouhý jeden den.

Loď nabízí novému majiteli všechno, co si jen může přát. Disponuje šesti kabinami, v nichž může spát až dvanáct lidí, a navíc skýtá extra místo pro dvacetičlennou posádku. Jedná se o synonymum luxusu. Na palubě je plavecký bazén, lázně a posilovna. Majitel si může vychutnat 3D kino, projížďku na vodních skútrech a k dispozici mu je i vybavení na potápění.

Jachta byla vyrobena v roce 2013 a byla k dispozici k pronájmu. Na její palubě se tak slunily například modelky Kendall Jenner a Bella Hadid. Právě tyto dvě krásky byly zachyceny, jak si užívají dovolenou na jachtě v květnu roku 2015, kdy s lodí kotvily poblíž Monaka.

Pumpjanskij je podle britské vlády nejbližším přítelem Putina. Nigel Hollyer, který má vést aukci luxusního plavidla, uvedl, že zájem o loď je obrovský. Na Gibraltar údajně přiletělo doposud třicet potenciálních zájemců, aby se na jachtu osobně podívali.

 

Video  Italská finanční policie zabavila jachtu ruského oligarchy.  - Italská policie
Video se připravuje ...

22:07
5. 12. 2023

Vážení čtenáři, pro dnešek je to z našeho zpravodajství z války na Ukrajině vše. Dobrou noc.

21:34
5. 12. 2023
!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nečekaně zrušil svůj plánovaný virtuální projev v americkém Senátu. Na zákonodárce měl dnes apelovat, aby urychleně přijali zákonný balík, jehož návrh mimo jiné počítá s 61 miliardami dolarů (asi 1,38 bilionu korun) pro vojenskou i ekonomickou podporu Ukrajiny, která se brání ruské invazi. O zrušení projevu informovala agentura AFP s odvoláním na šéfa demokratické většiny Senátu Chucka Schumera a rovněž ukrajinské servery.

21:02
5. 12. 2023

Počet žádostí ruských vojáků o pomoc při dezerci z armády se v posledních měsících výrazně zvýšil, uvedl podle serveru The Moscow Times projekt nazvaný Iditě lesom, jenž pomáhá Rusům vyhnout se bojům na Ukrajině. Podle šéfa organizace Grigorije Sverdlina se většina vojáků rozhodla dezertovat poté, co byli během bojů zraněni a léčili se v ruských nemocnicích.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud